Blog Backlink 2020

Blog Backlink

Blog Backlink

blog backlinkHer web sitesi sahibi kendi sitesinin Google ve benzeri arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda bulunmasını ister ve sitesini buna göre düzenler. Bir web sitesini arama sonuçlarında üst seviyelere çıkaran olgulardan biri de bu web sitesinden ne kadar çok bahsedildiğidir. Bu bahsetme ve kaynak gösterme olayı Backlink olarak adlandırılır. Blog Backlink sayesinde web siteleri birbirlerine yönlendirme yaparak ziyaretçileri siteden siteye aktarırlar. Bu sayede kaliteli Backlink alışverişleri oluşur.

Peki Backlink Nasıl Eklenir ve Kaliteli Backlink Nasıl Olur?

Öncelikle Backlink vereceğiniz siteyi ya da size Backlink verecek siteyi tanımanız gerekmektedir. Çünkü birçok spam web sitesi Google tarafından işaretlenmekte ve bu siteler Google aramalarında gösterilmemektedir. Eğer siz böyle bir siteye Backlink verirseniz ya da böyle bir site size Backlink verirse, sizin web siteniz de Google tarafından engellenme tehlikesi ile karşı karşıya gelebilir. Bu yüzden kaliteli Backlink vermek ya da yayınlamak istiyorsanız, mutlaka sitenin kaynağını bilmeniz gerekmektedir.

Alanında uzman ve kaliteli bir blog sitesinden, haber sitelerinden, internet dizinlerinden ya da tanıtım yazılarından elde edeceğiniz Backlinkler size olumlu katkılar sağlayacaktır. Ayrıca sizin de bu tür sitelere Backlink vermeniz web sitenizin ziyaretçi ve görüntülenme sayısını arttıracak etkenler arasında gösterilebilir. Çünkü internet kullanıcıları herhangi bir web sitesinde yer alan yazıları okurken yazı içerisinde yer alan Backlinklere tıklayarak konu hakkında daha kapsamlı bilgiye sahip olmak istemektedir. Ancak bu backlinklerin yazı ile ilgili olması ve yazı içerisine kasten yerleştirilmemiş olması gerekmektedir. Bu tür Backlinkler yazınızın ve internet sitenizin kalitesini düşüreceği gibi zaman içerisinde site trafiğinizde ve ziyaretçi sayınızda da ciddi azalmalar yaşanacaktır.

Blog Backlink Follow ve Nofollow Kavramları

Bu konuda bilmeniz gereken bir diğer kavram da follow kavramıdır. Follow ne demek sorusuna kısaca “takip” şeklinde cevap verebiliriz. Backlink iki şekilde verilebilir. Bunlardan biri “nofollow” diğeri “dofollow” şeklindedir. Nofollow Backlink söz konusu web sitesinde kefil olmadığınızı gösterir ve takipli değildir. Dofollow Backlink ise tam aksi şekilde siteyi bilip tanıdığınızı ve kefil olduğunuzu göstermektedir.

Birçok web sitesi sahibi Backlink sorgulama veya Backlink veren siteleri bulma gibi aramalar yaparak web siteleri için Backlink arayışına girmektedir. Ancak doğal yollardan Backlink kazanmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Çünkü birçok web sitesi sahibi kendi sitesi için Backlink arayışındadır ve doğal yollardan Backlink kazanmak istemektedir.

İlk olarak içerik olarak size yakın blogları ziyaret ederek yorum yapabilir ve bu yorumlar üzerinden kaliteli Backlink kazanabilirsiniz. Yorum yazarken konuyla ilgili olmasına ve verdiğiniz Backlinkin alakasız durmamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca bu sitelerin sahipleri ile iletişime geçerek karşılıklı şekilde tanıtım yazıları yayımlamayı ya da Backlink vermeyi talep edebilirsiniz. Hiçbir web sitesi sahibi size ve web sitenize güvendikten sonra karşılıklı Backlink teklifine hayır demeyecektir. Bu açıdan Backlink bulma sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Önemli olan doğru bağlantıları yakalamaktır.

Son olarak size Backlink satmak isteyen, tanımadığını ve web sitelerine güvenmediğiniz hiç kimseye güvenmeyin. Çünkü bu tür Backlink alımları web sitenize fayda sağlamak yerine zarar verecek ve sitenizin itibarını düşürecektir. Google’ın engelleyerek arama sonuçlarında göstermediği web sitelerinde yayımlanabilecek bir Backlink sizin web sitenizi de zor durumda bırakabilir. Bunun yerine forum sitelerinde insanlara yardımcı olurken vereceğiniz linklerle kazanacağınız yine forum sitelerinde yer alan profil sayfalarına yazarak veya imzanızda taşıyarak kazanacağınız Backlinkler her zaman daha doğal ve faydalı Backlinkler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaliteli backlink paketlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

  • Paylaş: