MOBİL UYGULAMA

Mobil Uygulama Geliştirme

İhtiyaçlarınıza yönelik analizler yaparak, kullanıcı istek ve deneyimlerini göz önünde bulundurarak, uygulama gereksinimlerini karşılayacak şekilde native ve hybrid teknolojileri ile yaratıyoruz.

Mobil uygulamanıza ait güncelleme ve ek taleplerde profesyonel yazılım ekibimiz sizlere en hızlı şekilde hizmet etmeye hazır.

Mobil Uygulama Geliştirme
Mobil Uygulama Geliştirme
NATIVE

Native Mobil Uygulama Geliştirme

Native uygulamalar her yazılım türü için (iOS, Android) ayrı ayrı hazırlanmaktadır. Ardından da cihaz boyutlarına göre tasarımlar optimize edilmektedir.

HYBRID

Hybrid Mobil Uygulama Geliştirme

Hybrid uygulamalar native mobil ve web mobil uygulamalarının özelliklerinin birleşimi gibi düşünülebilir. Web teknolojileri ile geliştirme imkanı sunup, native katmanla sarmalanan uygulama cep telefonun native özelliklerini kullanarak çalışmaktadır.

Yaşamımızın neredeyse her alanında karşımıza çıkan mobil uygulamalar hem işlerimizi daha kısa sürede bitirmemizi hem de zamandan tasarruf etmemizi sağlamaktadır. Her geçen gün artan internet kullanıcısı sayısı ile birlikte, mobil uygulamaların kullanımı da yaygınlaşmaktadır. Birçok firma, kendi ürün ve hizmetlerini müşterilerine daha hızlı ve etkili bir şekilde duyurmak için kendi mobil uygulamalarını oluşturmaktadır. Örneğin e-ticaret siteleri, sadece siteleri üzerinden değil aynı zamanda mobil uygulamaları üzerinden de satış gerçekleştirmektedir. Mobil uygulama kullanmak markaları, müşterilere daha çok yaklaştırmakta ve markaların bilinirliğini arttırmaktadır.

Durum böyle olunca, birçok insanın aklına mobil uygulama tasarımı yapma fikri gelmektedir. Evet, bazı insanlar kendi başlarında mobil uygulama tasarımı yapabilir ve yayınlayabilir. Ancak herhangi bir uzmanlık olmadan yapılan mobil uygulamaların yoğun kullanımlara dayanması ya da güvenlik zafiyeti vermemesi olanaksızdır. Bu nedenle mobil uygulama güvenliklerine önem veren firmalar, mobil uygulamalarının tamamını mobil uygulama geliştirme uzmanlarına yaptırmaktadır.

Bir mobil uygulama için en büyük öneme sahip olan şey güvenliktir. Kullanıcılar telefonlarına indirdikleri uygulamalara birçok izin vermekte ve bu uygulama üzerinden kişisel bilgilerini paylaşmaktadır. Bu nedenle uygulamanın güvenlik açıklarının olmaması ve bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılmaması gerekmektedir. İkincil olarak, mobil uygulamayı kullanacak hedef kitlenin doğru belirlenmesi ve mobil uygulama arayüzü tasarımının buna göre yapılması gerekmektedir. Uygulama eğer gençlere hitap ediyorsa başka, orta yaşlara hitap ediyorsa başka bir arayüz ile hazırlanmalıdır. Bu, kullanıcıların uygulamaya karşı sempati kazanmasının da ilk ve en önemli koşuludur.

Mobil uygulamanın basit ve kullanılabilir olması da büyük önem taşımaktadır. Birçok mobil uygulama kullanıcısı isteklerine kolay ulaşamadıklarından, menünün zor anlaşılmasından ya da başka herhangi bir arayüz problemi nedeni ile uygulamaları kullanmamaktadır. Bu nedenle bir mobil uygulama geliştirme uzmanı her zaman için yazdığı uygulamanın kolay kullanılabilir olmasına dikkat etmelidir. Aksi halde birçok kullanıcı uygulamayı kullanmaktan vazgeçecek ve uygulama başarıyı sağlayamayacaktır.

Mobil cihazların büyük bir çoğunluğu İOS ve Android işletim sistemlerini kullanmaktadır. Yazılacak mobil uygulama iki işletim sistemi ile de uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. Bir işletim sisteminin ihmali, o işletim sistemini kullanan bütün potansiyel müşterilerinizin de ihmali demektir. Aynı zamanda mobil uygulamanız birçok telefon ve tablet üzerinde de sorunsuz olarak çalışmalı, bu süreklilik belirli aralıklarla test edilmelidir.

Bunların haricinde bir mobil uygulama için daha onlarca teknik detay gerekmektedir. Bu yüzden bir mobil uygulama geliştirme uzmanı ile çalışmadan tam randıman alınabilecek bir mobil uygulama üretmek imkansızdır. Üstelik güvenlik açıkları kapatılmamış, kullanıcı kolaylığı sağlanmamış ve diğer birçok soruna sahip mobil uygulamayı şirketiniz adına dolaşıma sokmak, müşterilerinize ulaşmak için gayret ettiğiniz ve ortaya koyduğunuz bu adımı tersine çevirebilir. Mobil kullanıcılar, markanızı kullandığınız mobil uygulamanın başarısızlığı nedeni ile kötü anabilir.

Eğer siz de markanız ile potansiyel müşterileriniz arasında bir mobil uygulama vasıtası ile bir köprü kurmak, mobil uygulamanız ile her an müşterilerinizin tek tık uzağında olmak, mobil uygulama üzerinden satış yaparak gelirinizi arttırmak ve dijital çağa ayak uydurmak istiyorsanız, en doğru mobil uygulama geliştirme fiyatları için bize ulaşın.

Sahip olduğumuz deneyim ve kaliteli hizmet anlayışımız sayesinde, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturacağımız mobil uygulamanız ile artık siz de tüm işletim sistemleri ile uyumlu, basit ve anlaşılır, kolay kullanımlı ve kullanıcı dostu bir mobil uygulamaya sahip olabilir ve böylelikle çağa ayak uydurarak markanızı sektörünüzün liderlik noktasına çıkarabilirsiniz.

teklif alın