FACEBOOK ADS

Facebook Reklamları Nedir?

2 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook, dünyadak ien büyük ve en güçlü sosyal medya reklam platformudur. Platformun yapısı gereği, kullanıcılardan topladığı verilerden faydalanarak çeşitli filtreleme imkanları sunar. 

Facebook hedefleme seçenekleri ilgi, demografi, konum, davranış vb. gibi filtrelemeler ile en alakalı kitleye ulaşmanıza yardımcı olur. Günümüz sosyal medya kullanım oranlarını ve reklam mecraları göz önünde tutulduğunda düşük maliyetler ile yüksek performans alabileceğiniz alanın Facebook reklamları olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook Reklamları
FACEBOOK ADS

Facebook Ads Reklam Türleri

01
01
Sayfa Gönderisiyle Etkileşim

Facebook sayfanızda paylaştığınız bir gönderiyi (fotoğraf, video, link) daha fazla kişiye ulaşmak için kullanılır.

02
02
Sayfa Beğenmeleri

Facebook sayfanızın
beğeni sayısını arttırmak için kullanılır.

03
03
Websitesi Trafik

İnternet sitenizin
trafiğini arttırmak için kullanılır.

04
04
Websitesi Dönüşümleri

İnternet sitenizin üzerinde dönüşümleri (form, satış vs.) arttırmak için kullanılır.

05
05
Uygulama Yüklemeleri

Uygulamalarınızın yüklenme
sayısını arttırmak için kullanılır.

06
06
Uygulamayla Etkileşim

Uygulamalarınızın etkileşimi
arttırmak için kullanılır.

07
07
Etkinlik Yanıtları

Facebook etkinliğinizi daha fazla kişiye duyurarak katılımı arttırmak için kullanılır.

08
08
Teklif Alımları

Facebook tekliflerinizin
tanıtımını yapmak için kullanılır.

09
09
Video Görüntülemeleri

Videonuzun görüntülenme sayısını
arttırmak için kullanılır.

10
10
Potansiyel Müşteri Bulma

Hedeflemeniz dahilinde bir form oluşturularak müşteri bilgileri toplanır.

Birçok kişi ve kurum hem marka bilinirliğini artırmak hem de web sitelerine trafik akışı sağlamak amacıyla Facebook reklam verme hizmetine başvurmaktadır. Firmalar, tanınırlıklarını artırmak ve potansiyel müşterilerine daha kolay bir yoldan ulaşmak için kullandıkları Facebook reklamlarına her yıl büyük bütçeler ayırmakta ve karşılığını fazlasıyla almaktadır. Facebook reklam modellerinin bu kadar sık ve yaygın bir biçimde kullanılmasının sebeplerinden biri de oldukça ayrıntılı bir şekilde hazırlanabilen hedef kitleleri ve Facebook algoritması sayesinde elde edilen kişisel marka deneyimleridir.

Facebook, kurulduğu günden bu yana hızlıca yükselmiş ve 2010’lu yılların başında oturduğu sosyal medya platformları zirvesinden hala kalkmamıştır. Günümüzde 1 milyar kullanıcıyı aşan Facebook, dünya üzerinde en fazla kullanılan sosyal medya platformları sıralamasında açık ara birincidir. Facebook’un Türkiye’deki kullanıcı sayısı ise 50 milyonu bulmaktadır. Yani Türkiye’de 0-10 yaş grubunu saymazsak neredeyse herkesin bir Facebook hesabı bulunmaktadır.

Hal böyle olunca, Facebook reklam almak ve reklam vermek isteyenlerin bir numaralı adresi olmuştur. Dijital reklamcılığın gücüne inanan yeni nesil firmalar, Facebook’ta tanıtımlarını yapabilmek için adeta sıraya girmişlerdir. Gerek markalarını gerekse işletmelerini daha bilinir kılmak, daha fazla müşteriye ulaşmak ve daha çok tanınmak için Facebook reklam hizmetlerini tercih eden kişi, kurum ve firmaların sayısı her geçen gün arttıkça bu alanda profesyonel insanlara da ihtiyaç doğmuştur.

Bir iş kolu haline gelen reklam uzmanlığı hizmeti Facebook üzerinden reklam yapmak isteyen kişilere danışmanlık yapan insanlar tarafından verilmektedir. Bu uzmanlar, kişi ve firmaları istedikleri kitleler ile Facebook sayesinde en kısa sürede, en ucuz ve en verimli şekilde buluşturabilir. Reklam kampanyasının büyüklüğüne, seçilen hedef kitleye ve kampanyanın yürütüleceği gün ve saatlere göre bile değişiklik gösteren reklam verme maliyetleri, kişi ve kurumlara fazlasıyla dönmektedir. Facebook üzerinde reklam yapıp başarısız olmuş firma, yok gibidir. Çünkü firmalar Facebook reklam hizmetleri sayesinde hem bilinirlik oluşturur ve insanların kendilerini keşfetmesini sağlar hem de satışlarını artırarak gelirlerini yükseltir.

Reklam verenler için Facebook’un bir diğer avantajı, kullanıcı davranışlarını oldukça iyi analiz eden özel Facebook algoritmalarıdır. Facebook reklamları tıklandıkça, algoritmalar ziyaretçilerin ihtiyaçlarını, zevklerini ve dikkatlerini çeken ürün ve hizmetleri detaylıca analiz etmekte ve ilerleyen süreçte müşterilere bu reklamlara benzer reklamlar sunmaktadır.

Yapılan son araştırmalar, sosyal medya kullanıcılarının eski markalardan ziyade yeni markalara yöneldiğini ve her zaman sosyal medyada yeni bir şey keşfetme isteğiyle vakit geçirdiğini ortaya koymuştur. Bu durum sosyal medya reklamcılığının geleceğinin oldukça parlak olduğunu göstermektedir. Facebook reklam verme hizmetleri internet kullanıcılarının bu isteğine hitap etmektedir.

Eğer siz de reklam hizmetleri ile ürün ya da hizmetlerini tanıtarak daha çok müşteriye ulaşmak ve bu sayede tanınırlığınızı artırmak istiyorsanız ajansımız ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Facebook reklamları konusunda uzman ekibimiz tarafından marka ve tanıtım analizleriniz yapılarak sizin için en uygun reklam verme yöntemlerini ortaya koyabilir ve reklam kampanyanızın nasıl olması gerektiği hakkında size bilgi verebiliriz.

Facebook reklamlarınızı profesyonel bir destek alarak yapmanız hem başarıya ulaşmanızı kolaylaştıracak hem de potansiyel müşterilerinize en kısa, en ekonomik ve en verimli yoldan ulaşmanızı sağlayacaktır. Facebook reklamcılığı uzmanlık gerektiren bir danışmanlık hizmetidir. Çünkü hedef kitle belirleme Facebook reklamcılığının en temel taşıdır. Yanlış belirlenen bir hedef kitle hiçbir potansiyel müşteriye ulaşamayacağı gibi yapılan masrafların da boşa çıkmasına sebep olacak ve firmaları zor durumda bırakacaktır.

teklif alın