fbpx
INSTAGRAM ADS

Instagram Reklamları Nedir?

Instagram Reklamları • 300 milyondan fazla bir toplulukla Instagram dünyanın en büyük mobil reklam platformlarından biri haline geldi. Bu gelişme ile işletmeler haberlerini yaratıcı, yüksek kaliteli bir ortamda, etkileşim oranı yüksek bir hedef kitleyle paylaşabiliyor.Adburbs Digital Agency olarak sürdürdüğümüz Google Ads ve Facebook Reklam çalışmalarına, bu yeni ve güçlü platformu da ekleyerek müşterilerimize daha geniş ve doğru kitleler için reklam verme olanağı sunuyoruz.Facebook Reklamları ile oldukça benzer bir çalışma imkanı tanıyan Instagram, pazarlama, marka bilinirliğini artırma, yüksek geri dönüş oranı konularında reklamverenlere faydalı olacağına güveniyor. Instagram kullanıcılarının ilgi alanlarına göre reklamverenler, mesajlarını daha etkili olarak aktarabilir ve kitlelerine daha kolay ulaşabilirler. Bunun yanında, reklamverenler medyalarını artık yeni formatlardan birinde paylaşma imkanına sahipler.

Instagram Reklamları
INSTAGRAM ADS

Instagram Reklam Modelleri

01
01
Post Reklamları

Reklamınızı sade, basit ve göz alıcı bir görsel ile anlatın.

02
02
Video Reklamlar

Fotoğraf reklamlarının sürükleyici görsel kalitesini görüntü, ses ve hareketin gücüyle birlikte kullanabilirsiniz. Üstelik, artık 60 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta da paylaşabilirsiniz.

03
03
Dönen (Carousel) Reklamlar

Kullanıcıların, kaydırarak tek bir reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebileceği reklam türünün genel tanımıdır.

04
04
Hikaye (Story) Reklamları

Instagram Stories’de reklamlarla içeriğinizi tamamlayın. Dünya genelinde, 150 milyonu aşkın kullanıcı her gün hikayeleri uygulamasını kullanarak, birbirleri ile iletişim kuruyor.

Her yeni günde kendimizi daha gelişmiş bir teknolojinin içinde bulduğumuz bu dönemde, reklam ve pazarlama alanında da oldukça önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Artan internet kullanımı ve yoğun mobil kullanıcı sayısından dolayı, reklam ve pazarlama stratejileri de mobil alanlara ve sosyal medya platformlarına doğru kayma eğilimi göstermektedir.

Bu sosyal medya platformlarından biri de Instagram olmuştur. Instagram reklam yapılan en önemli mecralardan biri haline gelmiş ve Instagram reklam modelleri ise en çok araştırılan konulardan biri olma özelliği kazanmıştır. Hem dünya genelinde hem de ülkemizde oldukça yoğun bir kullanıcıya sahip olan Instagram, bu özelliğini de iyi değerlendirmiş, Facebook ile birleştikten sonra reklam kampanyalarına sıkça yer verir hale gelmiştir.

Gerek ünlülerin gerekse Instagram fenomenlerinin paylaşımlarını takip eden kullanıcılar, büyük küçük fark etmeksizin tüm işletmelerin potansiyel müşterisi haline gelmiştir. Ürün ve hizmetlerini daha çok insana duyurmak isteyen işletmeler için en iyi Instagram reklamları oluşturulmaya başlanmıştır. Bu reklamlar sayesinde birçok işletme insanlar tarafından kısa sürede tanınıp tercih edilmeye başlanmış ve sektörlerinde lider konuma yükselmişlerdir. Hem Instagram reklamları hem de fenomenler ile yapılan reklam anlaşmaları artık herkesin bildiği ve takip ettiği bir Instagram gerçeği olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram reklamları birçok kişi için adeta yeni bir meslek kolu haline gelmiştir.

Yapılan araştırmalar Instagram reklamlarının marka bilinirliğini %75’e kadar arttırdığını gözler önüne sermektedir. Araştırmaya katılanlar, Instagram reklamları üzerinden birçok yeni ürün ve hizmetler ile tanıştıklarını, hatta bu reklamlardan etkilenerek kendi ürün ve hizmetleri için de Instagram reklam hizmetlerini kullandıklarını ifade etmektedir.

Kullanıcılarının büyük çoğunluğu mobil bağlantılar üzerinde olan Instagram, bu nedenlerle marka bilinirliğini yükseltmek isteyen işletmelerin yeni reklam kapısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram reklam fiyatları, kampanyanın büyüklüğüne ve hedef kitlesine göre değişmek ile birlikte Facebook ile neredeyse aynı düzeydedir. Instagram reklam verme ücretleri konusunda araştırma yapan birçok kişi, ödenen bu ücretlerin reklam veren kişilere fazlasıyla geri döndüğünü, bu nedenle Instagram reklam maliyetinin kendini karşıladığını öğrenmektedir.

Ancak Instagram reklam hizmetleri kullanıcıların yalnız başlarına alabilecekleri bir hizmet değildir. Bir Instagram reklam ajansı ile çalışmak hem reklam verenlerin iş yükünü hafifletecek hem de Instagram reklamlarından alınabilecek en yüksek verimin alınmasını sağlayacaktır. Alanında uzman olan Instagram reklam ekibi, eldeki ürün veya hizmetin tanıtım projesi için en uygun hedef kitleyi konum, yaş, davranış, cinsiyet ve ilgi alanları gibi birçok kriter üzerinden özelleştirecek ve bu sayede ürün veya hizmetin en kısa sürede potansiyel müşterisine ulaşmasını sağlayacaktır. Bu sayede hem Instagram reklam maliyeti gözle görülür bir biçimde düşecek hem de daha verimli bir reklam kampanyası yürütülecektir.

Kurulan son sosyal medya platformu olmasına rağmen, kullanıcılar arasında oldukça kısa bir sürede popüler olan ve yükselen Instagram üzerinde etkili bir reklam kampanyası yürütmek için profesyonel bir destek almak şarttır. Milyonlarca kullanıcı içerisinde doğru hedef kitleyi kısa süre içerisinde belirlemek, ciddi bir reklam ve tanıtım stratejisi yürütmek alanında uzman bir ekip sayesinde başarılabilecek bir olgudur.

Eğer siz de Instagram üzerinden reklam yapmak, firmanızı, ürününüzü ya da hizmetinizi daha fazla insana duyurarak marka bilinirliğinizi arttırmak, potansiyel müşterilerinize daha kısa sürede ulaşmak ve satışlarınızı verimli bir biçimde yükseltmek istiyorsanız ajansımızla iletişime geçebilirsiniz. Instagram reklam ajansı hizmeti alarak hem iş yükünüzü hafifletebilir hem de Instagram reklam hizmetlerinin sizlere sunacağı birçok avantajdan yararlanma fırsatı elde edebilirsiniz.

Instagram Reklamı Vermenin
Tam Zamanı