SEO Nedir
ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

SEO Nedir?

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

Bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO Optimizasyonu

Daha fazla web sitesi trafiği, müşteri ve görünürlük elde edin

Web Tasarım

Websitenizin, ziyaretçilerinizi birkaç dakika içinde etkilemesi gerekiyor

Google Ads Reklamları

İdeal anahtar kelimelerinizi hedefleyin ve Google’ın üst kısmında bulun

SEO
İçerik Pazarlama

Yüksek kaliteli içeriklerinizi hedef müşterilerinizin ilgisini çekmek ve elde etmek için kullanın

Sosyal Medya Reklamları

En iyi performans gösteren sosyal kampanyaları oluşturun ve yönetin

Mobil Uygulama

Sınırlı sermaye ile bir başlangıç ​​mı hedefliyorsunuz? Sorun değil.

FULL SEO

Google Üst Sıralamalarına Girmenin En Gelişmiş Yolu

İç ve dış websitesi optimizasyonuyla kısa sürede mükemmel sonuçlara ulaşmanızı sağlar.

Full SEO Paket Kapsamı

01
01
Analizler

 • Gelecek adımlara yönelik stratejiler oluşturmak için web sitelerinin tüm Google filtreleri için kontrolü.
 • Mümkün olan en geniş hedef kitleyi çekecek en uygun ticari içerikli anahtar kelimelerin seçimi.
 • Web sitesi yapı analizi ve anahtar kelimelerin dağıtımı. İlgili kelime-kombinasyonlarına uygun sayfaların seçimi.
 • Eylemlerine karşı tam hazırlıklı olmanız için rakipleriniz hakkında bilgilerin toplanması.
02
02
Link Çalışmaları

 • Web sitesi iç linklerinin analizi. Kötü ve doğal olmayan linklerin kaldırılması. Link yerleştirme alanlarının seçimi.
 • Uygun iç linklerin oluşturulması üst sıralamalara ulaşmak için gereklidir. Sıralama yükseltme hizmetinizin etkinliğinin artırılması için konunuzla ilgili benzersiz içeriklere linkler eklenir.
03
03
Dahili Optimizasyon

Aşağıdaki dahili optimizasyon adımlarının temel amacı, Google arama motorunun gerektirdiği sıralama kriterlerini karşılamak, yükselen web sitelerinin rakipleri üzerindeki avantajlarını göstermek ve ilerlemelerin önündeki engellerden kurtulmaktır.

 • Yükseltilen anahtar kelime listesine uygun meta etiketlerin oluşturulması.
 • Web sitesi HTML kodlarının geliştirilmesi, gerekli etiketlerin yerleştirilmesi ve geçerli arama motorunun standartlarına uygun düzenlemelerin yapılması. Alt etiketlerinin eklenmesi ve sayfaların ağırlaşmasını önlemek için düzenlemeye izin vermeyen dış bağlantıların kapatılması.
 • Hata 404 ve kırık linkleri kaldırma.
 • Yükseltilen sayfalara maksimum sayıda site içi link eklemek için bağlantılı web sitesi linklerinin değiştirilmesi.
 • Arama motorlarında web sitesinin doğru olarak görüntülenmesi için robots.txt ve .htaccess dosyalarını düzenleme.
 • Web sitesi sayfalarının tam olarak indekslenmesi için Site Haritası dosyasının oluşturulması.
 • Sosyal medya işaretlerinin geliştirilmesi için web sitesine sosyal medya düğmelerinin yerleştirilmesi.

04
04
Profesyonel Destek

 • Müşteri desteği. Kişisel hizmet yöneticiniz SEO hizmetinizin ilerlemelerini günlük olarak izler ve her değişikliği size bildirir.
 • Raporlama Merkezi Düzenli ve ayrıntılı analiz raporları sayesinde aldığınız hizmetin durumu konusunda sürekli olarak bilgilendirileceksiniz.

Full SEO Paketi
SEO Hizmetinde Neler Sunuyoruz?​

 • Kayıt işleminin ardından web sitemizin analiz aracı, web sitenizin web sitesi inşaası ve SEO sektörü standartlarıyla uyumlu olup olmadığı konusunda kısa bir rapor sunacak.
 • Ardından, kişisel hizmet yöneticiniz ve üst düzey SEO uzmanımız birlikte çalışarak web sitenizin yapısı ve anlamsal içeriği konusunda kapsamlı semantik analizler yaparlar.
 • Uzmanlarımız düzeltilebilir hataların bir listesini oluştururken SEO mühendisimiz de web sitenizin satış ve ziyaretçi trafiğini artıracak en uygun anahtar kelimelerin seçimini yapar.
 • Daha sonra web siteniz SEO hizmetindeki adımlarda dahil olmak üzere tam kapsamlı bir iç optimizasyona tabi tutulur.
 • Bu hizmet, web sitenizin içeriğiyle ilgili web kaynaklarına doğal bağlantıların yerleştirilmesini sağlar. Yerleştirilen linkler benzersiz içeriklerle birleştirilir – bu işlem en iyi sonuçlara ulaşmamızı sağlar. Adburbs Digital Agency, çeşitli konularda faaliyet gösteren 50.000′den fazla yüksek kaliteli partner web sitesine sahiptir. Siteler, alan adı süresi ve Google Trust Rank verilerine göre dikkatli bir şekilde seçilmektedir. Link inşaası şu oranlara göre aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Link inşaası şu oranlara göre aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir: .
  • % Anchor (Çapa) Linkler
  • % Anchor (Çapa) Dışı Linkler
  • % Marka Adı Linkleri
 • Kişisel hizmet yöneticiniz ilerlemelerinizi sürekli olarak kontrol eder ve her zaman danışmanlık hizmeti sunmaya ve sorularınızı cevaplamaya hazırdır. Ekibimizle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al

İngilizce “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltması olan SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO işleminden geçmiş web siteleri, arama motorlarında daha kolay bir şekilde taranır ve internet kullanıcıları bu sayfaları daha çok ziyaret ederler. SEO hizmeti, web sitelerinin Google aramalarında daha üst sıralara çıkmasını ve daha çok ziyaretçi kazanmasını sağlar.

Google, Yahoo, Yandex ve Bing başta olmak üzere birçok arama motoru, aslında aynı çalışma prensibine sahiptir. İnternet kullanıcılarının yaptığı aramaları saliseler içerisinde tarayarak arama sonuçlarına en uygun sayfaları listelerler. SEO hizmetleri, web sayfalarının bu tarama sonucunda daha kolay bulunması ve internet kullanıcılarına daha hızlı sunulması amacıyla alınmaktadır. Seçilen anahtar kelimeler ile optimize edilen web sayfaları, bu sayede daha kolay bulunur ve ziyaret edilir hale gelir.

SEO, bir bakıma web siteleri için yapılan iyileştirme çalışmalarıdır. Çünkü ziyaretçisi olmayan bir web sitesinin varlığı anlamsızdır. Web siteleri ziyaret edilmek için kurulur ve bu nedenle de başarıları aldıkları ziyaretçi sayısıyla doğru orantılıdır. Örneğin kurumsal SEO hizmeti alan bir firma, sektördeki rakiplerinin web siteleri ile karşılaştırıldığında onlardan daha fazla ziyaretçi ve dolayısıyla müşteri çekecektir. Bu da, firmanın tanınırlığının artırmasını sağlayacaktır.

SEO analizine tabii tutulan web sitelerinin kusurları hemen hemen aynıdır. Beklediğinden az ziyaretçi çeken web sitelerinde yer alan yazıların SEO hizmeti alınmamış yazılar olduğu görülmektedir. Anahtar kelimeleri olması gerekenden daha az ya da daha çok seçmek bir SEO hatası olduğu gibi, yanlış anahtar kelimeler seçmek de bir SEO hatasıdır.

SEO çalışmaları yapıldıkları yerler üzerinden ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki site içi SEO çalışmaları ikincisi ise site dışı SEO çalışmalarıdır. Site içi SEO çalışmaları web sitesinde bulunan tanıtım, reklam ve blog gibi yazılar içerisinde verilen SEO hizmetleri olup anahtar kelimelerin profesyonelce seçilip kullanılması ilkesine dayanmaktadır. Site dışı SEO çalışmaları ise sitenin normal olarak ulaşamayacağı popülariteye SEO yöntemleri kullanarak ulaşmasını sağlayan ve sitenin Google sıralamasını yükselten yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnternet reklamcılığı ve yeni nesil pazarlamacılığın oldukça önemli bir kolu olan SEO hizmeti, bu alanda eğitim almış, deneyimli ve profesyonel SEO uzmanları, içerik editörleri ve asistanlar tarafından verilmektedir. SEO hizmeti verdiğini iddia eden birçok kişi, bu hizmeti doğru bir şekilde vermediği için yapılan çalışmadan verim alınamamakta ve SEO çalışması başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Bu nedenle SEO hizmeti alacağınız firmanın profesyonelliğinden emin olmanız gerekmektedir.

SEO çalışmaları her şeyden önce doğal olmalıdır. Ziyaretçi çekmek için yapılan anahtar kelime çalışmaları hazırlanacak metinlerin içerisine sonradan yerleştirilmemeli ve metin içerisinde ilgisiz bir biçimde bulunmamalıdır. Bir diğer yandan arama motorları, bu yapay yazıları fark eden ve tarama listelerine almayan özel algoritmalar da kullanmaktadır. Dolayısıyla, Google sıralamalarında üste çıkmak için yaptırdığınız yanlış bir SEO çalışması, Google’da geri düşmenize bile sebep olabilir.

Profesyonel bir ekip tarafından doğru bir şekilde yapılacak SEO çalışması sizin için en yararlı etkiyi en kısa sürede verecektir. En doğru SEO hizmeti, kullanıcılara bu web sitesinin kendileri için oldukça faydalı, sorularına cevap bulabilecekleri nitelikte ve özenle hazırlanmış izlenimini veren çalışmadır. Bu izlenime sahip olan internet kullanıcıları artık herhangi bir SEO hizmeti olmadan da aynı veya benzer konularda sizin web sitenize başvuracak ve cevabı sizin makalelerinizde arayacaktır.

Siz de en profesyonel, çözüm odaklı ve en ucuz SEO hizmetine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

teklif alın