SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Deneyimli sosyal medya ekibimiz ile markanızın hedef kitle ile sosyal platformlarda buluşmasını sağlayarak, yaratıcı içerikler üreterek ölçülebilir şekilde yönetilmesini sağlıyoruz. Aylık olarak planladığımız sosyal medya danşmanlık sürecinde tüm metin yazımı, hashtag araştırması, banner tasarımları ve postlara yapılan yorumlara cevap yazarak tüm süreci sorunsuzca yönetiyoruz.

Sosyal Medya Danışmanlığı
SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetleri

01
01
Online İtibar Yönetimi

Sosyal medyada markanız hakkında yapılan her türlü yorumlarla ilgili analiz ve raporlamalar sunar, oluşabilecek online krizlere önceden önlem alarak destek oluruz.

02
02
Dijital PR

Sosyal medya fenomenleri, bloggerlar, youtuberlar ile ilgili özel çalışmalar yaparak, markanızın dijital pr değerini arttırıyoruz.

03
03
Yaratıcı Çözümler

Uzman sosyal medya danışmanlarımız ile hedeflerinize ve sektörünüze yönelik yaratıcı fikirler sunar, markanızı büyütürüz.

04
04
Dijital Medya Planlama

Sosyal medyadaki reklamlarınızın yaratıcı hedefleme sürecinin planlanması, optimize edilmesi ve hedef kitleye göre yönlendirilmesi.

Artık tamamen içinde bulunduğumuz dijital dünyada tüm internet kullanıcıları aynı zamanda birer sosyal medya kullanıcısıdır. Her geçen gün önemini artıran sosyal medya, gerek özel hayatımızda gerekse iş hayatımızda oldukça fazla yer almakta ve neredeyse günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmektedir. Anlık olarak nerede ne yaptığımızı, düşüncelerimizi, fotoğraflarımızı ve kişisel bilgilerimizi paylaştığımız sosyal medya platformları, bu bakımdan herkesi daha ulaşılabilir kılmaktadır. İnsanlar arkadaşlarını ya da hayranı oldukları ünlüleri sosyal medya platformları üzerinden takip etmekte ve onlar hakkında daha çok bilgiye sahip olma imkanına erişmektedir.

Sosyal medya, bu kapsayıcı ve yoğun etkisi ile e-ticaret faaliyetlerine de önemli ölçüde etki etmektedir. Artık firmalar, sosyal medyadaki konumlarına, takipçilerine, kendilerine gönderilen yorum, destek, öneri ve şikâyet gibi dönüşlere oldukça önem vermekte ve şirket politikalarını tüm bu olgular ışığında güncellemektedir. Hatta bir şirket, sosyal medya işleri için özel bir ekip kurmuş vaziyettedir. Sosyal medya danışmanlığı ise şirketlere bu alanda verilen danışmanlık hizmetleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnternet ortamında varlığını sağlamlaştırmak ve buradan potansiyel müşterilerine ulaşma imkanına sahip olmak isteyen birçok şirket sosyal medya hizmetlerine başvurmaktadır. Gerek reklam ve pazarlama hamleleri gerekse şirketin marka bilinirliğinin arttırılma çalışmaları bu sosyal medya hizmetleri ile mümkün olmaktadır. Şirketlerin özel olarak oluşturdukları sosyal medya birimleri müşterilerle iletişim kurarak ürünler hakkında geri dönüşler almayı, şikayetleri gidermeyi, ürün satışlarını arttırmayı ve müşterilerde güvenilir bir etki bırakmayı amaçlamaktadır.

Uzun süredir sosyal medyada etkin olan firmalar, artık bu alanda herhangi bir sorun yaşamamakta ve işlerinin devamlılığını sorunsuzca sağlamaktadır. Ancak sosyal medya ekiplerini yeni oluşturan şirketler, bu süreçte bir sosyal medya danışmanlığına ihtiyaç duymaktadır. Sosyal medya danışmanlık hizmetleri alan şirketler sürece daha hızlı ve etkili bir şekilde adapte olmakta ve bu danışmanlık hizmeti sayesinde başarılı bir sosyal medya çalışmasına sahip olmaktadır.

Sosyal medya danışmanlık hizmetleri, potansiyel müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetlerin hedef kitlesinin doğru bir şekilde belirlenmesini ve bu hedef kitle üzerindeki etkilerinizin periyodik olarak raporlanmasını sağlar. Aynı zamanda sosyal medya takipçilerinizin analizinden, yorum ve beğenilerin kontrolünden, şikayetlere yapılacak dönüşlerden, seçilecek görsellerden ve hesap ayarlarınızdan da size sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren reklam ajansı sorumludur. Bu nedenle birlikte çalışacağınız ajansı seçerken kriterlerinizi yüksek tutmanız ve ajansın referanslarını incelemeniz büyük bir öneme sahiptir.

Sosyal medya danışmanlığının böyle fazla sorumluluk isteyen bir iş olması ve sosyal medya danışmanlarına olan ihtiyacın artması sektörde büyük bir boşluk doğurmuştur. Sosyal medya alanında iyi yetişmiş uzman bulmanın zorluğu da dolaylı olarak sosyal medya danışmanlığı ücretlerine yansımıştır. Bu nedenle sosyal medya danışmanlığı hizmeti alınırken, uzmanın eğitiminin ve sertifikalarının incelenmesi büyük önem taşımaktadır. Hiçbir eğitime ve sertifikaya sahip olmayan sosyal medya danışmanları ile başarıya ulaşmak imkansızdır.

Eğer siz de şirketinizin sosyal medya yüzünü güçlendirmek ve dijital dünyada da zaman kaybetmeden yerinizi almak istiyor ancak bu konuda nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Ankara sosyal medya danışmanlığı denince akla gelen ilk ajans olarak bizimle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Yapacağımız görüşme sonrasında sizin istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda şirketinize bir sosyal medya danışmanlığı rotası çizilecek ve ortaya konan bu hedef üzerinden ürün ve hizmetleriniz potansiyel müşterilerinize en hızlı ve en verimli şekilde ulaştırılacaktır.

Sosyal medya danışmanlığı hususunda deneyimli, profesyonel ve alanında uzman bir ekibe güvenmek size başarının kapılarını açan ilk anahtar olacaktır.

teklif alın