Facebook Reklam Nasıl Verilir?

Facebook Reklam Nasıl Verilir?

Facebook, sahip olduğu 1.3 milyardan fazla üyesi ile dünyanın en büyük ikinci ülkesi olarak tanımlanıyor. Bu durumda da daha fazla insana ulaşmak ve sunduğu ürün ya da hizmeti daha fazla insanla tanıştırmak isteyen birinin ilk hedeflerinden biri de Facebook olmalıdır.

Peki, Facebook sponsorlu reklam nasıl verilir, bunun için ne yapmak ve nereden başlamak gerekiyor? Etkileşimin en yüksek olduğu sosyal mecralardan biri olma özelliğine sahip olan Facebook’ta reklamlarınız ile yer almanız çok da zor değil. Belli bir prosedür size etkisi yüksek reklamlar ve beraberinde de artan müşteri kitlesini sunacaktır.

Facebook Reklamı Vermede 1. Adım

Facebook reklam verme işleminde ilk adım, sağ üst köşede karşınıza çıkan ok işaretine tıklamak ve burada yer alan “Reklam Oluştur” seçeneğine tıklamaktır. Burada reklam türleri listelenecektir ve yapacağınız seçim ile birlikte reklam oluşturma sürecini başlatacaksınız.

Burada sizi çok sayıda alternatif karşılayacaktır. Ancak hedefinize uygun olanı seçerek, zaman kaybetmeden sonraki adıma geçmenizde fayda var. Sonrasında ise ince ayarlamaları yapacak ve Facebook reklam verme sürecini tamamlayacağız.

Facebook Reklamı Oluşturma

Facebook reklam oluşturma sürecinde karşımıza çıkan reklam türleri; sayfa gönderisiyle etkileşim, sayfa beğenmeleri ve internet sitesine tıklamalar gibi farklı farklı hedefleri içerir. Bunlardan birini seçtikten sonra ise hedef kitleyi ifade eden ilgi alanları, konum, davranışlar ve benzerini seçmemiz gerekiyor.

Takip eden adımda ise reklam hesabı, bütçesi ve süresi ayarlanacaktır ve buna göre teklif verilecektir. Sonrasında da görsel seçimi, metin ve bağlantı seçimi ile birlikte reklam siparişimizi tamamlıyor ve ödemeyi gerçekleştiriyoruz. Bu sayede Facebook reklam fiyatları ile ilgili de ilk izleniminizi edinmiş, reklamınızı da hayata geçirmiş olacaksınız.

Facebook Reklam Fiyatları

Facebook reklam fiyatları, bu grupta yer alan reklam ve tanıtım faaliyetlerine dair en önemli sorudur. Çünkü geri dönüşümü oldukça yüksek olmasına karşın bu tür bir reklam faaliyetinin maliyeti yani Facebook reklam ücretleri de merak konusu. Her ne kadar kesinlik içermese de ve değişiklik göstermese de bir örnek teşkil etmesi adına günlük bazı rakamları paylaşabiliriz.

Gösterim başına ücret alındığında günlük minimum 0,50 dolar bütçe ayırılması gerekirken, tıklama, görüntüleme ve benzeri için minimum 2,50 dolar bütçe gerekir. Diğer taraftan reklam setinden teklif ve uygulama yüklemeleri için alınacak ücret en az 20 dolar olacaktır.

Facebook Reklam Verme Avantajları

Facebook reklam tıklama başına ücret miktarı ile reklam geri dönüşleri karşılaştırıldığında, oldukça verimli ve başarılı bir tablo karşımıza çıkıyor. Çünkü burada sizi milyonlarca kişi karşılıyor ve hatta 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bir sosyal ağdan söz ediyoruz.

Bu durum diğer sosyal ağlar ile karşılaştırıldığında oldukça önemli bir avantaj olarak ele alınabilir. Facebook sponsorlu reklam nasıl verilir sorusunun bu kadar çok sorulmasının önemli bir sebebi de bahsettiğimiz bu avantajlardır. Üstelik bu tür reklamlar, oldukça kolay bir şekilde hazırlanıp, kolayca ödemesi yapılarak yayına alınabiliyor.

Facebook Reklam Nasıl Verilir?

Facebook Reklam Ödemesi Nasıl Yapılır?

Facebook reklam ücretleri, online olarak reklam oluşturma sürecinin son aşamasında ödenebiliyor. Bunun için kredi kartı ya da banka kartı kullanabiliyor ve kolayca ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylece Facebook reklam fiyatları ile ilgili bir karmaşa da ortaya çıkmıyor.

Oluşturduğunuz reklamı tamamlarken ödemeyi de gerçekleştiriyor, sonrasında sadece reklam ile elde edilen etkileşimleri takip ediyorsunuz. Online ödeme kolaylığı ile kredi kartı kullanarak yapılan ödeme şekli, oldukça pratik ve reklam vermeyi kolaylaştırıcı bir uygulama olarak nitelenebilir.

Facebook Reklam Türleri Nelerdir?

Facebook sponsorlu reklam nasıl verilir, ne kadar pratik bir süreçtir bunlardan bahsettik. Peki, tercih edebileceğimiz reklam türleri neler? Kısaca şöyle listeleyebiliriz; sayfa gönderisiyle etkileşim, sayfa beğenmeleri, internet sitesine tıklamaları, internet sitesi dönüşümleri, uygulama yüklemeleri, uygulamayla etkileşim, etkinlik yanıtları.

Bunların dışında teklif alımları ve video görüntülemeleri de birer seçenek olarak karşımıza çıkacaktır ve bunlardan biri seçmek gerekir. Hedeflerinizi iyi analiz etmeniz ve de elde etmek istediğiniz geri dönüşleri netleştirmeniz, bu seçim sürecini oldukça kolaylaştıracaktır.

Facebook reklam verme işlemi, gördüğünüz üzere oldukça kolay bir süreci ifade ediyor. Burada dikkat edilmesi gerekenler, Facebook reklam ücretleri, reklam türleri ve benzeri detaylardır.

Facebook Reklamları konusunda detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Author

adburbs