Facebook

Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman: İşletmeniz İçin Büyülü Anı Bulun

Facebook'ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman: İşletmeniz İçin Büyülü Anı Bulun

Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman

Facebook’un sürekli değişen algoritmasının karmaşıklığı arttıkça, Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı bulmak her yıl daha zordur.

Ama yine de araştırmaya değer – Gerçek şu ki, Facebook’ta yayınlamanız için doğru zaman, bir başkasının Facebook’ta yayınlaması için doğru zamandan farklı olacaktır.

Endişelenmeyin; Yardım etmek için buradayız!

Başlamak için kullanabileceğiniz bazı genel kalıpları göstereceğiz ve işletmeniz içinFacebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman bulmanıza yardımcı olacak stratejiler sunacağız.

Gerçek: Hedef kitleniz çevrimiçi olduğunda Facebook’ta yayın yaparsanız görünürlüğü artırır ve genel sonuçlarınızı iyileştirirsiniz.

Peki markanız için en uygun zamanları nereden biliyorsunuz?

Her şey sektörünüzün ve takipçilerinizin davranışlarını ve tercihlerini anlamakla ilgilidir.

Genel Olarak Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Nedir?

Yakın tarihli bir HubSpot anketine göre, Facebook markalar için en iyi sosyal medya kanalı ve herhangi bir sosyal platformun en yüksek yatırım getirisine sahip. Bu, markaların Facebook’ta çok fazla rekabete sahip olduğu anlamına geliyor, bu da mesajların zamanlamasını önemli hale getiriyor.

Hedef kitleniz çevrimiçi olduğunda yayınlarsanız, yayınınızı görme olasılığı daha yüksektir ve bu nedenle tıklama veya yorum yapma olasılığı daha yüksektir. Gönderileriniz çok fazla ilgi gördüğü zaman, Facebook’un yeni algoritması markanızdaki içeriğe öncelik verir ve içeriği kullanıcı yayınlarının en üstüne yerleştirir.

Facebook’ta yayınlamak için en iyi zaman kitlenize ve ne zaman çevrimiçi olduklarına bağlıdır. Ancak, yayınları zamanlarken akılda tutulması gereken birkaç genel eğilim vardır.

HubSpot’a göre, tıklama oranı için Facebook’ta yayınlamak için en iyi gün Pazar. Hafta içi günleri arasında önemli bir fark yoktur, ancak Cuma ve Cumartesi günleri yapılan tıklamalarda hafif bir düşüş vardır.

Facebook algoritmasını değiştirdikten sonra Hootsuite, B2B ve B2C markalarının içerik yayınlaması için en iyi günde bir fark buldu. 2019 verilerinin grafiğine göre, Pazartesi ve Salı B2B markaları için, Salı B2C markaları için en iyi günlerdir.

Hootsuite’nin araştırması, B2C markaları için Facebook’ta yayınlamak için en iyi zamanın öğlen olduğunu ve birçok insanın işten ara verdiğinde öğle vakti olduğunu gösterdi. Bir B2B markasıysanız, Facebook’ta yayınlamak için en iyi zaman, standart çalışma saatlerinde, özellikle sabah 9’dan gece 2 ‘ye kadar herhangi bir noktadır.

Düzenli olarak yayın göndermek, belirli zamanlarda yayınlamak kadar önemlidir (veya daha fazla). İşletmelerin haftada üç ila dört kez yayınlanması yaygındır. Bu sıklık, takipçilerinizin düzenli olarak yeni içerik görmesini sağlar.

Facebook'ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman: İşletmeniz İçin Büyülü Anı Bulun

Facebook’ta Paylaşım Yaparken En İyi Zamanı Bulmak İçin 3 Strateji

Her işletmenin hedef kitlesinin çevrimiçi ve özellikle aktif olduğu tek bir gün veya saat yoktur.

Ancak bu, markanız için yayınlamak için en uygun zamanları bulamayacağınız anlamına gelmez.

Post analitiği inceleyerek ve kullanıcı etkinliğini araştırarak kitlenizin Facebook’ta ne zaman olduğunu ve içeriğinizle etkileşime girme olasılığını öğrenebilirsiniz.

Strateji # 1: Facebook Analytics’i kullanın

İlk ve muhtemelen en etkili strateji, Facebook’taki yayın ve kitle görüşlerinize bakmaktır.

Bu analiz verileri, kitlenizin davranışlarını ve demografik özelliklerini daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Hangisinin en çok etkileşime sahip olduğunu görmek için yayınların performanslarına bakın.

Tarih bilgilerini manuel olarak kontrol etmeniz gerekir, ancak belirli zamanlarda hangi tür yayınların iyi performans gösterdiğini anlamaya başlamak için iyi bir yoldur.

Facebook analizlerini, kitlenizin en aktif olduğu zamanla ilgili genel bir bakış elde etmek için Facebook’ta yayınlamak için en uygun zamanınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

Analizler sayfasının Yayınlar bölümüne gidin; Hayranlarınız Çevrimiçi Olduğunda size gösterecektir.

Tüm kitleleriniz için en yoğun etkinlik zamanlarını görebilmeniz için saat dilimini kontrol etmeyi unutmayın.

Strateji # 2: Yanıtlarınızı A / B Testi ile Bulun

Hedef kitlenizin ne zaman en fazla etkileşimde bulunduğunu belirlemenin başka bir yolu, aynı içeriği farklı zamanlarda yayınlamaktır. Bu, içerik performansının yayınladığınız zamana göre nasıl değiştiğini görmenizi sağlar.

Bu testleri önceden ayarlamak ve başarılarını izlemek için etkileşim metrikleri sağlamak için Hootsuite gibi bir planlama aracı kullanın.

A / B testi, teknik olarak çevrimiçi olmalarının en yoğun zamanı olmasa bile, kitlenizin daha fazla meşgul olduğu zamanlar olup olmadığını da gösterebilir.

Örneğin, Facebook Insights size kitlenizin çoğunun saat 21: 00’de çevrimiçi olduğunu söyleyebilir, ancak A / B testiniz öğle aralarında öğle saatlerinde daha fazla meşgul olduklarını gösterebilir.

A / B testi, yaptığınız herhangi bir organik içerik kadar zamana bağlı olan hem yayınlar hem de Facebook Reklamları için idealdir.

Strateji # 3: Rakip Analizi Yapın

Kendi planlamanızı iyileştirebilmeniz için yayınlarını nasıl zamanladıklarını izlemek için rakiplerin Facebook işletme sayfalarını takip edin.

Rakiplerinizin yayınlanma zamanlamasını kitlenizle ilgili bilgilerle karşılaştırın. Kitlenizin etkin olduğu, ancak rakiplerinizin normalde yayın yapmadığı zamanlar var mı?

İçeriğinizi bu saatlerde çıkacak şekilde planlamak, öne çıkmanıza ve yayın sonrası katılımı için daha az rekabete sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Rekabetçi bir analiz size karşı olduğunuz farklı içerik türlerini de gösterir ve kendinizi diğerlerinden ayırmanıza yardımcı olabilir.

Araştırma ve Programlama İle Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zamanı Bulun

Peki, şimdi her şey ortada: Facebook ve Twitter ve Instagram ile birlikte yayınlamak için en iyi zaman, bu konudaki kitlenize ve sosyal medya alışkanlıklarına bağlıdır.

İşletme sayfanızı oluştururken, farklı zamanlarda yayınlamayı test edin ve neyin en iyi sonuç verdiğini görün.

Farklı içerik türleri için en uygun gönderme sürelerinizi bulmak için yukarıda tartışılan araçları ve stratejileri kullanın. Bu stratejilerden toplanan veriler, kitlenizin çevrimiçi ortamda en aktif olduğu zamanları belirlemenize yardımcı olacaktır.

Daha fazla müşterinizin yayınlarınızı görmesi sayesinde, Facebook’ta daha fazla etkileşim göreceksiniz. Bu da sosyal platforma, kullanıcıların bu içerikle ilgilendiklerini söyler; bu, kullanıcıların yayınlarındaki sıralaması üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı konusunda detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Author

adburbs