SEO

Google SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO bugün kurumsal ya da bireysel amaçlara sahip olan her türlü web sitesinin en önemli ihtiyacıdır. Çünkü insanlara ulaşan, ilgi gören ve amacına uyan web sitelere sahip olmak isteriz. Bazen hedefimiz düşüncelerimizi, bazen de ürün ya da hizmetimizi insanlar ile buluşturmaktır. Bunu maksimum kişiye ulaşarak gerçekleştirmek isteriz ve Google SEO çalışmalarından faydalanmamız adeta olmazsa olmaz bir şarttır. Bu noktada ise konuya aşina olmayanlar Google SEO nasıl yapılır sorusunu yöneltiyor. Pek çok detayı olan ve oldukça kapsamlı bir konu olarak tanımlayabileceğimiz SEO, sayısız uygulama ile kuvvetlendirilebilir. Böylece web sitemizi Google arama motorunun gözünde üst sıralara taşıyabiliriz.

Asıl Amaç Google Kullanıcı Memnuniyeti

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir kavramdır ve bunun temel amacı da kullanıcı memnuniyetidir. Kullanıcıların yapacağı Google aramalarında, maksimum eşleşmenin sağlanması ve aradığına doğrudan ulaşması önem taşır. Bunun için de sitenizi Google botlarının gözünde doğru ve iyi bir şekilde tanımlamanız gerekir. Böylece Google sizi doğrudan hedef kitleniz ile buluşturabilir. Standart reklam ve tanıtım faaliyetleri ile ulaşmanızın oldukça uzun zaman alacağı kitlelere, SEO çalışmaları ile oldukça kısa sürelerde ulaşabilirsiniz. Google SEO nasıl yapılır sorusunun bu kadar çok sorulması ve cevaplarının merak edilmesinin temel sebebi işte bu muhteşem geri dönüştür. Her web sitesi sahibi, bu verimli geri dönüşü hayal eder.

Güncellik ve Yeni İçerik

Google SEO nasıl yapılır diye soranlara ilk söylememiz gereken, bu işlemin bir süreç olduğudur. Teknik olarak bazı düzenlemelerin yapılması standarttır. Ancak SEO çalışmaları bu şekilde tamamlanıp, bitmiyor. Web sitenizi sürekli SEO kurallarına uygun bir şekilde güncel tutmanız gerekiyor. Sürekli yeni, özgün ve kaliteli içerik girişi yapmanız ve kullanıcılarınızın ilgisini çekmeniz gerekiyor. Google her yeni içeriğinizi kullanıcılara ulaştırmak için sizi ön sıralara çekecektir. Bu durumda ilgili aramaları yapan kullanıcılar ile kolayca buluşabilirsiniz ve ürün ya da hizmetinizi tanıtabilirsiniz. Google SEO çalışmalarının temelinde bu güncellik vardır. Bu durum yeni içeriklerin de en az teknik uygulamalar kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Google SEO Nasıl Yapılır?

Google Analytics Kullanımı

Google SEO çalışmalarınızda size destek olmak amacıyla çeşitli hizmetler sunuyor. Bunlardan biri olarak karşımıza çıkan Google Analytics, web sitenizin ziyaret detaylarını net bir şekilde görmenizi sağlıyor. Burada pek çok parametreyi bir arada görebiliyorsunuz. Kaç kullanıcı ne zaman hangi sayfalarınızı ziyaret etmiş, nereden giriş olmuş ya da sayfalarda ne kadar kalınmış görebiliyorsunuz. Hatta hangi cihazlar üzerinden bağlanılmış ve çok daha fazla detaya buradan kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yani Google, hedef kitlenize ulaşmanız için size oldukça önemli bilgileri sunuyor. Bu sayede etkin bir SEO stratejisi geliştirmek çok daha kolay. Sürekli takip edeceğiniz güncel veriler ile web sitenizi yenileyebilir ve yeni durumlara adapte ederek, SEO çalışması gerçekleştirebilirsiniz.

Etkili Backlink Çalışması

Backlink çalışması, başka sitelerden link almanız demektir. Ancak içeriğiniz kaliteli olduğu sürece, bunu doğal olarak gerçekleştirebilirsiniz zaten. Yani bunun için ekstra bir çalışmaya girmek, Google botlarını kandırmaya çalışmaktır. Kesinlikle Backlink satın alma gibi bir işleme başvurmamalısınız. Çünkü bu uygulamanın ağır yaptırımları olabilir ve son derece can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir. Bunun yerine kaliteli içerik hazırlamaya odaklanırsanız, zaten en etkili backlink çalışmasını yapmış olacaksınız. Yani doğal olarak backlink alacak ve Google SEO çalışmanızı gerçekleştireceksiniz. Bu durumda göz ardı edilmemesi gereken önemli bir gerçek ortaya çıkıyor. Google SEO nasıl yapılır sorusunun cevabı, belli teknik düzenlemelerin ardından sadece özgün ve kaliteli içerik paylaşımıdır. 

Web Site Hızı

Web site hızının önemini, kendi deneyimleriniz doğrultusunda düşündüğünüzde de fark edersiniz. Hızlı açılmayan bir web sitesini beklemezsiniz. Hemen çıkar ve diğer seçeneğe tıklarsınız. Bu da demek oluyor ki, arama sonuçlarında tercih edilen olabilmek için web site hızını yüksek tutmak gerekiyor. Bunun için site optimizasyonu yapmak ve çeşitli teknik düzenlemeler gerçekleştirmek gerekiyor. Tüm bunlar profesyonellerin gerçekleştirebileceği işlemler olduğu için, ne yazık ki amatör olarak pek de etkin bir şekilde gerçekleştirilemiyor. Üstelik amatör olarak bu tür düzenlemelerin gerçekleştirilmesi ve verimli geri dönüş alınması oldukça uzun zaman alabilir. Oysa konunun uzmanları ile çalıştığınızda son derece hızlı bir şekilde web sitenizin yükselişine şahit olabilirsiniz. 

Google SEO hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Author

adburbs