Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi, kurumunuzun sanal dünyadaki şubesi anlamına gelir. Yani internet dünyasında da var olmak istiyorsanız, mutlaka bir kurumsal web sitesine sahip olmalısınız. Üstelik bu şekilde hem daha etkili olacak, hem ilgi çekmeyi başaracak, hem de daha fazla insana ulaşıp, daha fazla geri dönüş alabileceksiniz. Yani hedef kitlenize en doğru şekilde ulaşabilmek için web tasarım anlamında profesyonel bir destek almanız şarttır.

Sitenizin her bir detayı ile kurumunuzu yansıtması ve profesyonel bir görünüme sahip olması gerekir. Renklerinden logosuna, vizyonundan hizmetlerine ve ürünlerine kadar kurumunuzun her bir detayını en iyi şekilde yansıtıyor olması gerekiyor. Bunu da ancak alanında uzman bir ekipten destek alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web sitesi tasarımında öncelikli özellikler, sade bir tasarım ile iyi bir işleyiştir. Bu sebeple tasarımda dengeli ve mümkün olduğunca sadelikten yana olurken, işlevselliği de önemsemek gerekiyor. Aynı zamanda kurumsal web sitesi, bir itibar göstergesi olduğundan, buna uygun şekilde tasarlanmış ve detaylandırılmış olmalıdır.

Ziyaretçileri yormayacak, aksine aradıklarını kolayca bulmalarını sağlayacak, anlaşılır bir tasarım ise her zaman arzu edilendir. Bir profesyonel tarafından hazırlanan kurumsal web sitesinin, her bir sayfası hızlıca açılıyor olmalı, resim ve video dosyaları optimize edilmiş olmalıdır. Tüm bunlar daha şık, daha pratik ve daha profesyonel bir kurumsal web site anlamına gelir.

Kurumsal Web Sitesi İçerisinde Olabilecek Sayfalar

Kurumsal web sitesi tasarımında, belli başlı sayfaların konumlandırılması, hem daha pratik bir şekilde arananın bulunmasını sağlar, hem de daha profesyonel bir görünüm ortaya koyar. Tabi burada yapılan iş ve ilgili sektör önemli bir belirleyicidir. Öncelikle hakkımızda, vizyon, misyon ve tarihçe gibi bölümler bulunmalıyken, ardından varsa grup şirketleri ve faaliyet alanları konumlandırılmalıdır.

Bayiler ya da satış ağı ise sitenizi ziyaret edenlerin en çok ilgilendiği alanlardan bir olacaktır. Bayi haritası, yetkili satış noktaları ya da bayi iletişim formları ile bu bölümü şekillendirebilirsiniz. Bunların dışında ise ürünler ya da hizmetler kısmı ön plana çıkar. Kategoriler, ürün bilgileri, video ya da görseller ile desteklenmiş ürün açıklamaları bu konumda yer almalıdır. Son olarak ise iletişim bölümü ile kurumsal web sitesi tasarımı tamamlanmalı, adres ve benzeri detaylar burada paylaşılmalıdır.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Siteleri için Olmazsa Olmazlar

Bir kurumsal web sitesinin, sürekli güncel olması çok önemlidir. Öncelikli olmazsa olmazın güncellik olduğunu söyleyebiliriz. Diğer taraftan sitenizin sürekli bakımının yapılıyor olması gerekir. Kurumsal web sitesi tasarımının mükemmelliği, sürekli profesyonel bakım hizmeti ile güncellenmeli yani devam ettirilmelidir. Bu sebeple de kurumsal web siteleri, profesyoneller tarafından tasarlanıp, güncellenmeli, bakımları da yine aynı profesyonellik ile yapılmalıdır. Nitelikli bir kurumsal web siteden söz ediyorsak, en önemli olmazsa olmazlar bunlardır.

Kurumsal Web Sitesinin Özellikleri

Kurumsal web siteleri belli özellikler ile ön plana çıkarlar. Aslında bunlar aynı zamanda kurumsal nitelikli web sitelerinde olması gereken özelliklerdir de…

  • Yönetilebilir olmalı,
  • Sürekli güncellenebilir olmalı,
  • Sayfalar hızlı yüklenebilmeli,
  • Aynı anda binlerce kişinin rahat bir şekilde dolaşabileceği nitelikte olmalı,
  • Özgün tasarıma sahip olmalıdır,
  • Kopya içerik barındırmamalı,
  • Etkileşim formları ile site güçlendirilmeli,
  • Web sitesi içeriği sade ve anlaşılır bir dille hazırlanmalı.

Kurumsal Web Sitesinin Avantajları

Kurumsal bir web sitesi, sahip olduğu önemli özellikler ile avantajlı hale gelir. Elbette bu avantajların bazılarını standart sitelerde de görmek mümkündür. Ancak nihayetinde tüm avantajların bir araya gelmesi, kurumsal web sitelerini özel kılmaktadır. Örneğin, sanal pos özelliği, önemli bir avantajdır. Hele de online ödeme gerektiren bir ürün sunuyorsanız, bu özellik bir avantajdır. Zenginleştirilmiş formlar ise ziyaretçilerden detaylı bilgi almayı sağlar. Bu şekilde küçük bir analiz yapabilir, ona göre hareket edebilirsiniz.

Kopya içeriğin de tasarımın da kesinlikle yer almayacağı kurumsal web sitesi tasarımlarında, özgün ve özel bir yapı ön plana çıkar. Bu özgünlük ve özel tasarıma sahip olma özelliği, arama motoru optimizasyonu ile birlikte sitenizi daha fazla ziyaretçi ile bir araya getirecektir. Kurumsal web sitesinin avantajları denildiğinde ön plana çıkan bu özelliklerin yanı sıra son olarak, kurumsal bir sitenin biriktireceği kullanıcı verileri ile istatistik tutup, pazarlama stratejisi geliştirebileceği de unutulmamalı.

Kurumsal Web Sitesi konusunda detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin

Author

adburbs