SEO Fiyatları

SEO Fiyatları

SEO fiyatları özellikle siteler, işletmeler ve benzeri için bir merak konusudur. SEO kavramının içeriği geniş bir kapsamda ele alınırken, fiyat konusu da aynı şekilde geniş bir çeşitlilik ile karşımıza çıkar. SEO fiyatları nedir, neye göre belirlenir, ne kadar olmalıdır ve benzeri soruların cevabı ise SEO fiyatlarının kriterleri ile ilgili. Bu sebeple de SEO fiyatlarını incelemeden önce SEO fiyatlarını belirleyen unsurlara göz atmamız gerekiyor. SEO fiyatları nasıl belirlenir öğrenelim ki site ya da işletmemiz için doğru paket seçimlerini yapabilelim.

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO fiyat kriterleri, belli unsurlar çerçevesinde şekillenir. Buna göre dönemsel bir iş olup olmaması, sitenin yaşı ve geçmişi ile çalışılacak olan anahtar kelimelerin rekabet düzeyi önemli kriterlerdir. Diğer taraftan rakiplerin otorite düzeyi ve rakiplerin domain yaşı ile site içi kalite puanı önem taşır. Alan adının sektörel kelimeler ile uyumu göz önünde bulundurulacak unsurlardan biriyken, sitenizdeki site içi ve site dışı hataların sayısı önemlidir.

Sitenin mevcut hikâyesi de önemli bir detay olarak ele alınabilir ve beraberinde sektördeki anahtar kelimeler ile aranma hacimleri de dikkate alınır. Tüm bu unsurlar dikkate alınırken, hedefler de önemlidir. Yani istenenin yerel sonuçlarda yükselmek mi, yoksa ülke genelinde yükselmek mi olduğu dikkate alınır. Buna göre bir strateji belirlendiği gibi SEO fiyatları da belirlenmiş olur.

SEO Danışmanlığı Fiyatları

SEO danışmanlığı, SEO fiyatlarını merak eden ve SEO desteği almak isteyenler için ayrıca bir seçenektir. Buna göre aylık şekilde planlanan bir SEO danışmanlığı alırsınız. Yani aylık sabit bir ödeme planlanır. Bazı durumlarda bu hizmet, çok daha verimli sonuçların alınmasını sağlayabildiğinden tercih edilebilir. Bazen ise yapılacak işlerin niteliğine göre SEO paketi satın alınıp, tüm eksikler giderilebilir. Bu noktada SEO fiyatlarını belirleyen unsur, sitenin mevcut durumu, yani özellikleri olacaktır.

SEO Paketleri

SEO paketleri, belli SEO çalışmalarını kapsar ve belli ihtiyaçları bir araya getiren paket uygulamalardır. Bu noktada belli stratejiler temel alınır ve buna göre uygulama paketleri hazırlanır. Örneğin, backlink çalışmalarını kapsayan, anahtar kelime uygulamalarının da dâhil olduğu bir SEO paketi ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer sitenizin tek ihtiyacı bu iki uygulama ise bu SEO paketi sizin için faydalı olacak ve verim sağlayacaktır. Yani ihtiyaçların doğru bir şekilde ele alınması ve SEO paketlerinin de bu şekilde gözlemlenerek tercih edilmesi, SEO çalışmalarının verimini belirler.

SEO Fiyatları

SEO Paketlerinde Olması Gereken Özellikler

SEO paketleri, SEO fiyatları nasıldır diye soranlar için farklı fiyat aralıkları sunar. Ancak burada sadece fiyatı dikkate almak yeterli değil. Bazı özellikler de göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, mümkün olduğunca doğal çalışmalar yapılmalı, zararlı kabul edilebilecek backlink kaynakları kullanılmamalıdır. Aynı zamanda spam içerikler kesinlikle bu paketin bir parçası olamaz ve herhangi bir sosyal medya hesabından linklerinizin paylaşılması SEO değildir.

SEO fiyatının en önemli belirleyicisi olan rakiplerin analiz edilmesi süreci, SEO paketlerinin de en önemli parçasıdır. Buna göre sektör ve rakiplerin incelenmesi, detaylı bir analiz yapılarak hareket edilmesi gerekir. Son olarak SEO fiyatı içerisinde bulunan bir hizmetten daha bahsedelim. Sadece tanıtım yazısı almak, SEO için yeterli olmadığından bundan ibaret olan SEO paketleri de işlevsizdir.

Organik SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır?

Organik SEO çalışması, en etkili olan ve aslında olması gerekendir. SEO fiyatları araştırmasında da önemli olanın organik bir çalışma olduğunu unutmamalısınız. Bu durumda SEO fiyat belirleyicilerinden biri olan organik SEO çalışması nasıl olmalı bakalım.

  • Doğal olmayan ve zarar verebilecek teknikler kesinlikle kullanılmaz.
  • Doğru bir anahtar kelime analizi ile kısa sürede organik başarı elde edilmelidir.
  • Backlink çalışmalarında kaliteye dikkat edilmelidir ve zararlı uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • Site hızı sorunları çözümlenmelidir.
  • Mobil uyumluluk sağlanmalı, sorunlar varsa çözümlenmelidir.
  • Rakip analizi yapılıp, uygun dijital pazarlama stratejileri geliştirilmelidir.
  • Sosyal medya yönetimi ile ilgili stratejiler belirlenip, organik SEO çalışmaları desteklenmelidir.
  • En güncel ve de en etkili SEO teknikleri uygulanmalıdır.
  • Önemli bir diğer özellik olarak ise Google algoritmalarına uygun şekilde çalışmalar planlamak ve gerçekleştirmektir. Nihayetinde arama motoru algoritmasına uygun olmayan siteler, ön plana çıkamazlar.

SEO Fiyatları konusunda detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin

Author

adburbs