Google Ads

Google Ads Kampanyalarını Optimize Etmek İçin 5 Temel İpucu

Google Ads Kampanyalarını Optimize Etmek İçin 5 Temel İpucu

Google Ads Kampanyalarını Optimize Etmek

Google Ads kampanyalarını optimize etmek için getirinizi en üst düzeye çıkarın, potansiyelinizi kıyaslayın ve reklam harcamanızdan tahmin ettiğinizden daha fazla sonuç alın.

Mal veya hizmetlerinizin reklamını yapmak için Google Ads kullanıyorsanız, işinizi artırmak ve pazar payınızı artırmak için bilinçli ve önemli bir çaba harcıyorsunuz. Ancak, Google Ads kampanyanızı optimize etmek ve paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmadıkça karlılığınızı artırmayacak ve maksimum potansiyelinize erişmeyeceksiniz.

Binlerce dijital pazarlama ve çevrimiçi reklam uzmanının kampanyalarını değerlendirmesine yardımcı olma sürecinde, Google Ads kampanyalarınızı optimize etmenize ve reklamlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak beş temel ipucunu bir araya getirdik.

Kaybedilen Gösterim Payını Ölçme

Başarılı bir Google Ads kampanyası yürütmek, büyük ölçüde kampanyanız adına toplayabileceğiniz verilere bağlıdır. Daha fazla veri ve özellikle Gösterim payı toplayabildiğinizde, kampanyanızı optimize etme ve genişletme yeteneğiniz çok daha yüksek olacaktır. Ancak, bunu söylemek bazen yapmaktan daha kolaydır.

Reklam grupları ve Anahtar kelimeler raporlarında Arama Ağı Kaybedilen GP  sütununu ekleyerek Gösterim payı verilerini alabilirsiniz. Metrik, düşük sıralama ve düşük bütçe nedeniyle size reklamınızın gösterilme yüzdesini verir. Bu, fırsatları kaybettiğiniz ve harekete geçmeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, sağlam ve kârlı bir kampanya oluşturmanıza yardımcı olabilecek gösterimlerin önemli bölümlerini dışarıda bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Kalite Puanınızı Artırmak İçin TO’yu Artırın

Reklamınızla ilgili izlenimler edindikten sonra çalışmanız bitmedi. Google Ads’deki en kritik metriklerden biri tıklama oranı veya TO ve Kalite Puanıdır. Reklamlarınızdan yüksek kaliteli, uygun maliyetli trafik alıyor olabilirsiniz, ancak endüstri standardı almıyorsanız, hepsi ücretsizdir. İyi bir kalite puanına sahip olmak, tıklama başına maliyetinizi daha uygun hale getiren şeydir ve reklamlarınızın ortalama konumu artar.

Google Ads Kampanyalarını Optimize Etmek İçin 5 Temel İpucu

Anahtar Kelime Eşleme Türü

Google Ads kampanyanızı oluştururken yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, anahtar kelime teklif stratejiniz için bir eşleme türü belirlemektir. Eşleme türü, anahtar kelimenizin teklif verdiğiniz son ifadeden ne kadar olması gerektiğini belirler. 

Tahmin edebileceğiniz gibi, bunun yalnızca kampanyanıza ne kadar harcadığınız değil, aynı zamanda Google Ads’inizin ne kadar iyi dönüşüm sağladığı üzerinde nispeten büyük ve güçlü etkileri vardır. Doğru anahtar kelime eşleme türünü seçtiğinizde, daha iyi bir dönüşüm oranı ve daha uygun müşteri edinme maliyetleri elde edebilirsiniz. Ancak, yanlış eşleme türü sonuç olmadan tüm bütçenizi hızlı bir şekilde batırır.

Reklam Performansınızı Optimize Edin

Karlı ve başarılı bir Google Ads kampanyası yürütmenin belki de en kritik kısmı, reklamlarınızın optimizasyonudur. Bir kampanyayı optimize etmek, kârlı anahtar kelimeler ve reklam kampanyaları oluşturmak ve ölçeklendirmek ve başarılı olmayanları sona erdirmekten oluşur. 

Ancak, ne zaman vazgeçme zamanının geldiğini veya ne zaman ayarlanması gerektiğini nasıl bilebilirsiniz? Her kampanyada binlerce veri noktası vardır ve bunlara insan gözüyle bakmaya çalışmak sinir bozucu olabilir ve size istediğiniz hızı ve ilerlemeyi veremez.

Anahtar Kelimelerinizi Yönetin

Google Ads kampanyalarını optimize etmek, anahtar kelime düzeyinde yönetim gerektirir. Muazzam bir görev gibi görünebilir, ancak kampanyanızın tüm potansiyelini elde etmek ve yüksek YG elde etmek istiyorsanız zorunludur. Hemen hemen tüm genç Google Ads kampanyalarında, harcanacak anahtar kelimeler ve bütçe ayrılır. 

Bunun belirlenmesi, yüksek potansiyele sahip yeni yeni terimler edinmek ve bunları sizin kampanyanıza veya sizinle alakalı olmayan kelime öbeklerine eklemek ve bunları hariç tutmak için negatif anahtar kelimeler listesine koymak için arama terimleri raporundan yararlanarak yapılabilir.

Google ads reklam kampanylarını optimize etmek konusunda detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Author

adburbs