Google

Google Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Kullanıma Sunuldu

Google Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Kullanıma Sunuldu

Google Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Kullanıma Sunuldu

Google Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi, 2020’nin ikinci Google temel güncellemesidir.

Google , Mayıs 2020 temel güncellemesi olan Pazartesi günü yeni bir temel güncelleme yayınladığını açıkladı . Bu, 2020 yılının ikinci çekirdek güncellemesi, birincisi Ocak 2020 çekirdek güncellemesiydi .

Geçmişte, Google birkaç ayda bir temel Google algoritması güncellemesi yayınladı . Ocak ayının temel güncellemesinden bu yana 3 aydan biraz fazla bir süre geçti.

Duyuru. Google, “Bugün daha sonra yılda birkaç kez yaptığımız gibi geniş bir temel algoritma güncellemesi yayınlıyoruz. Buna Mayıs 2020 Temel Güncelleme denir. Bu tür güncellemeler hakkındaki rehberliğimiz daha önce kapsadığımız gibi. ”

Şimdi yayılıyor. ET, 15: 50’de, bu hikayeyi yayınladıktan yaklaşık bir saat sonra Google, kullanıma sunulduğunu söyledi . Google , “tamamen kullanıma sunulması yaklaşık bir ila iki hafta sürebilir” dedi .

Önceki güncellemeler. En son önceki çekirdek güncelleme Ocak 2020 çekirdek güncellemesiydi , bu güncelleme hakkında burada bazı analizler yaptık . Bundan önceki  Eylül 2019 temel güncellemesiydi .  Birçoğunun önceki çekirdek güncellemeleri kadar büyük bir etkisi olmadığını söylediği gibi, bu güncelleme  birçok SEO ve web yöneticisine daha zayıf geldi. Google ayrıca Kasım ayında bir güncelleme yayınladı  , ancak bu yerel sıralamalara özeldi. Geçmişteki Google güncellemeleri hakkında daha fazla bilgiyi  buradan edinebilirsiniz .

Vurulursa ne yapmalı. Google, geçmişte temel bir güncellemeden olumsuz etkilendiyseniz nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Kurtarmak için belirli bir işlem yoktur ve aslında, olumsuz bir sıralama etkisi sayfalarınızda bir sorun olmadığını göstermeyebilir. Bununla birlikte, Google, sitenize temel bir güncellemenin çarpıp çarpmadığını dikkate almak için bir soru listesi sundu  .

Neden önemsiyoruz. Google arama sıralama algoritmalarını her güncellediğinde, sitenizin arama sonuçlarında daha iyi veya daha kötü yapabileceği anlamına gelir. Google’ın bu güncellemeleri ne zaman yaptığını bilmek, web sitenizde değiştirdiğiniz veya Google’ın sıralama algoritmasıyla değiştirdiği bir şey olup olmadığını anlamak için bize işaret edecek bir şey verir. Bugün, Google’ın temel bir sıralama güncellemesi yayınlayacağını biliyoruz, bu nedenle analizlerinize ve sıralamalarınıza bir göz atın.

Author

adburbs