Google SEO Çalışması

Google SEO Çalışması

Hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri olan internet bağlantısına olan bağlılığımız günden güne artıyor, çünkü bu sayede hayatımızı kolaylaştırabiliyoruz. Düşünsenize aradığınız bir bilgi, hizmet ya da ürüne telefonunuzdaki internet bağlantısı sayesinde sadece dakikalar içerisinde ulaşabiliyorsunuz. 

İşte bu sistemin kusursuz olarak işlemesi için Google SEO’dan yararlanılması gerekiyor. Yani arama motoru üzerinde yaptığımız aramalarda, doğru sonuçlar ile karşılaşmalıyız. Google bize aradığımızın dışında sonuçlar getirse, onun faydalı olduğunu düşünmez ve de verimli bir şekilde faydalanamayız. Bu duruma web sitesi sahipleri açısından baktığımızda da, Google SEO çalışmasının hedef kitleye ulaşmayı sağladığını görüyoruz. 

Yapılan aramalar ile siteler, mükemmel eşleşmeye sahip olduğunda, web sitesi sahibi de arama yapan kullanıcı da memnun olacaktır. Google SEO uygulamasının profesyoneller aracılığı ile en mükemmel şekilde yapılması işte bu sebeple büyük önem taşıyor.

Google SEO Çalışması Nedir?

Google SEO çalışması tanımı ile ifade edilen, arama motoru optimizasyonudur. Yani kullanıcıların arama motorları üzerinde, web siteniz ile ilgili yaptığı aramalarda doğrudan size ulaşabilmeleridir. Doğru bir SEO optimizasyonuna sahipseniz, diğer web sitelerden önce listelenirsiniz ve bu sayede hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Hem siz hem de kullanıcılar bu durumdan memnun olur. 

Peki, bu nasıl mümkün oluyor? Yani Google SEO nasıl yapılır? Bunun için pek çok uzmanlık isteyen düzenlemenin yapılması gerekiyor. Hem teknik anlamda çeşitli düzenlemelere ihtiyaç var, hem de içeriklerin buna uygun şekilde hazırlanması gerekiyor.

Alan Adı Seçimi

SEO, oldukça fazla ayrıntı içeriyor. Google SEO çalışmalarına, alan adından başlamak gerek. Oldukça önemli bir SEO etkeni olan alan adı, hedefinize uygun anahtar kelimeden oluşmalıdır. Bu sayede oyuna 1-0 önde başlamış olursunuz. 

Aynı zamanda alan adının uzun zaman önce alınmış olması, yani uzun zaman önce kaydetmiş olmanız, alan adı yaşını ifade eder. Bu da SEO için pozitif bir etkendir. Mümkün olduğunca da kısa ve net bir alan adı olmalı, 3’ten fazla “-“ yani “ayıraç” içermemelidir. Hatta mümkünse 1’den fazla bile kullanılmaması, daha göze hitap eden bir durum ortaya çıkarır.

Google SEO Çalışması

Mobil Uyumluluk

Bugün web sitelerini masaüstü cihazlara uygun tasarlayanları sıklıkla görsek de, aslında arama motoru aramalarının büyük kısmının mobil cihazlardan geldiğini görüyoruz. Yani mobil uyumluluk web sitesi SEO çalışmaları için son derece önemlidir. Bunun için her bir sayfanın mobil uyumlu olması gerekir. 

Bu tür cihazlarda kusursuz bir görünüme ulaşmak gerekiyor. Bu arada masaüstü cihazlara uyum göz ardı edilmemelidir elbette. Ancak mobil cihazların öneminin de geçmişe oranla çok daha fazla olduğu ve SEO üzerindeki etkisi de unutulmamalıdır. Google SEO çalışmalarınıza artı değer katacak bu uyumu unutmamalısınız.

SSL Sertifikası

SSL sertifikası, bir web sitesini hem Google hem de kullanıcılar açısından güvenli kılmaktadır. Bu sertifikaya sahip olmanız, sitenizin ziyaretçilerinin bilgilerini koruduğu, güvenli olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla web sitenizi ziyaret edecek olan Google botları tarafından da web siteniz güvenli kategoride değerlendirilir. 

Eğer yapılan bir arama motoru aramasında sıralamaya girecekseniz, güvenli olduğunuz için pek çok rakibinizi geride bırakırsınız. Yani SSL sertifikası, Google SEO çalışmalarının önemli bir parçasıdır ve tam anlamı ile güvenliliği temsil eder. Kolay bir şekilde tesis edilebilen sertifika, mutlaka sitenize kurulmalı ve kullanıcıları güvece altına almalıdır. Basit bir işlemdir ve göz ardı etmemek, sizin için oldukça önemli bir artı puan anlamına gelir.

“İçerik Kraldır!”

Eğer Google SEO çalışmalarına aşinaysanız, mutlaka bu sözü duymuşsunuzdur. İçeriğin önemini anlatan bu söz, doğru anahtar kelimeler, doğru bir şablon ve akıcı cümlelerle hazırlanıp düzenlenmiş bir içeriği ifade eder. Uygun görseller ile desteklenmiş, imla hataları olmayan ve göze hoş görünüp, okuyucuyu sayfada tutmayı başaran bir içerikten söz ediyoruz. 

Bunun için ise SEO uygulamalarının genelinde söz konusu olduğu gibi profesyonel bir yardım almanız daha doğru olur. Kısa sürede verimli sonuç alabilir, emeklerinizi de boşa harcamamış olursunuz. Google SEO çalışmalarının her biri teknik bilgi gerektirir. Bu durumda da konunun uzmanları sizin için hem hızlı hem de mükemmel sonuçlar tesis edebilir. Yani en hızlı şekilde web sitenizi Google arama motoru listelerinde ilk sıralara yükseltebilirsiniz. Zaman kaybetmeden harekete geçmeye ne dersiniz!

Author

adburbs