Google Ads

Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Görüntülü reklam nedir sorusuna basit bir cevap verecek olursak, reklamlarınızın web sitelerinden uygulamalara ve videolara kadar geniş bir ağda yayınlanmasıdır. Görüntülü reklamcılık nedir diye soracak olursanız ise tüm bu sürecin profesyonelce yönetilmesi ve en başarılı sonuçlara ulaşılmasıdır. Görüntülü reklam ağı reklamları, Google Ads yardımı ile yayınlanır. Ancak konunun pek çok detayı ve dikkat edilmesi gereken önemli noktası var.

Doğru bir hedefleme ile görüntülü reklam ağından maksimum verim alınabilir ve bu özellik başlı başına reklam stratejilerini oluşturabilir. Görüntülü reklam ağı örnekleri incelendiğinde bu durum daha net bir şekilde gözlemlenebilir ve buna uygun olarak strateji oluşturulabilir.

Görüntülü Reklam Ağı Ne Demektir?

Görüntülü reklam ağı nedir, denildiğinde verdiğimiz cevabı biraz daha derinleştirecek olursak, Google Ads üzerinden, hazırladığımız görüntülü reklamları organize ediyoruz. Bu reklamlar hedef kitlemize uygun olarak Youtube’tan mobil uygulamalara kadar sayısız mecrada yayınlanıyor ve tam da hedeflediğimiz kişilere ulaşıyor. Yani hedef kitlemizi, ilgili mecralarda yakalıyor ve görüntülü reklamların büyüsü altına alıyoruz.

Üstelik burada sadece Youtube gibi video mecraları ya da mobil uygulamalar söz konusu değil. Aynı zamanda web siteleri de bu kapsamda değerlendirilmektedir ve web sitelerinde yayınlanan görüntülü reklamlardan da ciddi verim alınmaktadır.

Görüntülü Reklam Ağının İşleyişi Nasıldır?

Görüntülü reklam ağı, doğru kitleyi bulmamızı ve bu kitleye doğrudan ulaşabilmemizi sağlar. Açıkça temel işlevi bu olmakla birlikte, hedefleme seçenekleri sayesinde verilmek istenen mesajın doğrudan ilgili kişilere ulaştırılmasını sağlar.

Görüntülü reklamcılığın avantajları arasında yer alan bu işlevsel özellikler, doğru yer ve zamanda doğru kişilere ulaşmayı sağlar. Bu reklam işleyişi ile hem kitleleri kullanarak yeni müşterilere ulaşacaksınız, hem de otomasyonla daha fazla dönüş elde edeceksiniz. Google Ads sayesinde, otomatik hedefleme ve teklif verme özelliklerini kullanacak, Google reklam ağından daha fazla verim alabileceksiniz.

Görüntülü Reklam Ağı Reklam Türleri Nelerdir?

Görüntülü reklam türleri, geniş bir çeşitlilik içermekle birlikte, en sık tercih edilen seçenekler ile ön plana çıkar. Duyarlı görüntülü reklamlar, görüntülü reklam türleri içerisinde ilk akla gelen oluyor. Duyarlı reklamların yerine geçecek olan duyarlı görüntülü reklamlar, maksimum fayda sağlayan türlerden biri olarak biliniyor.

Diğer taraftan, yüklenen resim reklamlar, reklamların üzerinde daha fazla kontrol yetkinizin olmasını sağlayan reklam türlerindendir. Etkileşim reklamları ve Gmail reklamları ise yine bu grupta yer alan, ilgi çekici ve verimi yüksek reklam seçeneklerinden bazılarıdır.

Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları Gösterildiğinde…

Google arama ağı, kullanıcıların yaptıkları aramalara göre belli sonuçlar gösterdiğinden, kullanıcılara zaten aradığı ürün ya da hizmeti doğrudan sunuyor. Ancak görüntülü reklamlarda, satın alma döngüsünün daha ilk aşamasında kullanıcıların ilgisini çekmek hedeflenmektedir.

Yani kişi henüz alışveriş yapma niyeti ile araştırmaya başlamadan önce siz görüntülü reklamlar ile onu yakalarsınız. Görüntülü reklamcılığın avantajları da işte bu noktada başlar ve genel reklamcılık stratejileri desteklenir. Ayrıca bu tür reklamlar ile geçmişte site ya da uygulamanızı ziyaret etmiş kişileri de hedefleyebilir, onlara kendinizi hatırlatabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı Hedefleme Seçenekleri

Görüntülü reklam ağı örnekleri incelendiğinde, farklı hedeflemelere uygun sayısız strateji geliştirilebildiğini görürsünüz. Bu durumda karşımıza çıkan öncelikli hedefleme seçenekleri ise anahtar kelime hedefleme, yerleşim hedefleme ve ilgi alanı hedeflemedir.

Bununla birlikte kitle hedefleme, konu hedefleme ve demografik hedefleme de sıkça tercih edilen stratejileri oluşturur. Yani yaş, cinsiyet gibi demografik özellikler, sağlık ve finans gibi farklı konular, konum ve çeşitli anahtar kelimeler hedefleme aracı olabilir. Bu tür kriterlere bağlı olarak görüntülü reklamlarınızı tasarlayabilir, yayınlamaya başlayarak, verim elde edebilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı Dönüşümleri

Görüntülü reklam ağı dönüşümleri, reklamlarınızı gören kişilerin sitenizi ziyaret etme oranı, ürünlerinizi alışveriş sepetine atma ve satın alma oranıdır. Bu tür veriler, dönüşümleri belirlemektedir ve bu veriler sayesinde sonraki stratejiler planlanmaktadır.

Görüntülü reklamcılığın avantajları arasında yer alan bu tip veriler, bize daha etkin reklamlar hazırlama şansı tanıyor. Örneğin, alışveriş sepetine ürününüzü atmış ama ödeme yapmadan çıkmışsa kişi, buna uygun olarak reklamları güncellememiz gerekir. Bu kişiye sonraki gösterilecek reklam, ilki ile aynı olmayacak, sipariş vermeyi sağlamak hedeflenecektir.

Görüntülü reklam ağının, iş, ürün ve hizmet sunan çeşitli kullanıcılara sağladığı avantaj göz ardı edilmemelidir. Bu alanda verilen profesyonel destek ise size maksimum fayda sağlar.

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı konusunda detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Author

adburbs