SEO

Neden Uzun Kuyruk Anahtar Kelimelere Odaklanmalı?

Neden Uzun Kuyruk Anahtar Kelimelere Odaklanmalı?

Neden Uzun Kuyruk Anahtar Kelimelere Odaklanmalı?

Uzun kuyruklu bir anahtar kelime stratejisinden gerçekten faydalanmak için şirketiniz, ürününüz ve web siteniz hakkında net bir vizyona sahip olmalısınız. Burada, uzun kuyruk anahtar kelimelerinin ne olduğunu açıklayacağım ve kendi ürününüzü anlamanın bu stratejiyi belirlemenize nasıl yardımcı olduğunu ve neden çaba göstermeniz gerektiğini göstereceğiz.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nelerdir?

Uzun kuyruk anahtar kelimeler diğer anahtar kelimelerden daha belirgin ve daha az yaygındır. Daha çok bir nişe odaklanırlar. Uzun kuyruk anahtar kelime terimi, Chris Anderson’ın The Long Tail adlı kitabından gelmektedir. Bu kitapta, Chris Anderson hemen hemen her ürün için bir pazar olduğunu gösteriyor. Ancak bazı durumlarda, bu pazar gerçekten, gerçekten, gerçekten küçüktür. İnternetin genişliği olsa da, niş ürününüzü veya niş blog yazınızı karlı hale getirir.

Blogların çoğunun bir ana konusu vardır – buna ana terim veya ana anahtar kelime denir. Anne blogları genellikle çocuklar ve aile hayatı ile ilgilidir; yemek blogları yemek yemek, restoranlar ve yemek tarifleri ile ilgilidir. Blogumuz tamamen SEO ile ilgilidir. Hatta SEO blog adını verdik. Bu nedenle, blog yazılarımızın tümü SEO veya SEO ile ilgili konular hakkındadır.

Blogunuzun veya sitenizin ana konusu veya teması, insanların sizi bulmak için kullanmasını istediğiniz bir anahtar kelime (veya anahtar kelime öbeği) ‘dir. Kendinizi ev yapımı İtalyan yemekleri hakkında bir yemek bloguna sahip olduğunuzu hayal edin. Daha sonra [ev yapımı İtalyan yemeği] gibi bir arama teriminde bulunmayı istersiniz. Bu hemen hemen bir numara olurdu.

Tüm blog yayınlarınız ev yapımı İtalyan yemekleri hakkında olsa bile, tüm blog yazılarını aynı terim için [ev yapımı İtalyan yemeği] optimize edemezsiniz. Bunun yerine, bir numaralı arama teriminizin her türlü uzun kuyruk varyantı hakkında çok sayıda blog yazısı yazmalısınız. Yemek günlüğü örneğinde, her türlü lezzetli şey hakkında yazabilirsiniz: ev yapımı İtalyan makarnaları, ev yapımı İtalyan salataları, ev yapımı İtalyan pastaları. Bunlar ana kategorileriniz olabilir.

Blog yayınlarınız daha uzun kuyruk olabilir. Ev yapımı İtalyan spagetti bolognese, ev yapımı İtalyan lazanya, ev yapımı İtalyan penne carbonara ve benzeri hakkında yazabilirsiniz. Anahtar kelime araştırmanızı doğru yaptıysanız, bu anahtar kelimelerin tümünü bulacaksınız. Çok fazla uzun odaklama anahtar kelimesi bulursanız, bu anahtar kelimelerin burada nasıl kullanılacağı hakkındaki yazımı okuyabilirsiniz.

Kuyruktan Ana Başlığa Bağlayın

Blog yazınızı farklı uzun kuyruk varyantları için optimize ediyorsanız, bu blog yayınlarından daha ‘ana’ kategori sayfalarınıza ve bu kategori sayfalarından en harika sayfalarınıza, köşe taşı içeriğinize bağlantı vermelisiniz. Unutmayın: her zaman kuyruktan ana başlığa kadar bağlayın! Bu şekilde, Google’a site yapınızın nasıl göründüğünü ve sayfalarınızın hangisinin en önemli olduğunu gösterin. En şaşırtıcı sayfalarınızın Google’da en üst sırada yer aldığından emin olun!

Google’ın Yeni Algoritması BERT hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

neden uzun kuyruk anahtar kelimelere odaklanmali 2

Neden Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimelere Odaklanmalı?

Uzun kuyruk anahtar kelimeleri sıralamak, daha genel anahtar kelimelerden daha kolaydır, çünkü Google’ın sonuç sayfalarındaki daha yüksek web siteleri için daha az web sitesi rekabet etmektedir. Uzun (ve daha spesifik) arama terimleri ne kadar uzunsa, terim için sıralama o kadar kolay olur. İnternetin genişliğinden ötürü, belirli bir niş için kitlenizi bulmak daha kolaydır. Uzun kuyruk anahtar kelimeler grubuna odaklanmak, toplamda büyük miktarda trafik elde edilmesine neden olur. Trafiği çekecek anahtar kelimeleri nasıl seçeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Uzun kuyruk anahtar kelimelere odaklanmanın bir başka yararı, bu anahtar kelimeler aramada daha az kullanılmasına rağmen, web sitenizi bunları kullanarak bulan ziyaretçinin hizmetinizi veya ürününüzü satın alma olasılığının daha yüksek olmasıdır.

Fransa’da bir sonraki yaz tatilimizi geçirmek için bir kır evi arıyorum. Aramaya “tatil Fransa” terimi ile başladım. Bazı araştırmalardan sonra, Dordogne’ye gitmek istediğimi hemen keşfettim ve kırsal kesimde bir evi tercih ettim. Araştırmam devam ediyor ama şimdi [tatil evi countryside Dordogne] gibi terimler kullanıyorum. Uzun kuyruk anahtar kelime. Bu anahtar kelimeyi kullanarak tatil isteklerime daha çok benzeyen yeni siteler buldum. Tatilimi ayırma şansım büyük ölçüde arttı.

Peki, Misyonunuz Neden Önemlidir?

Bir şey satmak istersen, çok iyi bir ürüne sahip olmalısın! Ürününüzün veya web sitenizin hedef kitlenize neler sunduğunu iyi bilmelisiniz… Özel kılan şey nedir. Bunu bilir ve anlarsanız, izleyicilerinizi beğenir hale getirmek ve bir şeyler satın almak çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle, ürününüzün benzersizliğini düşünmek ve bunu yazmak için biraz zaman ayırmalısınız.

Belki Hawaii’ye gemi satarsın. Yolculukları özellikle küçük ebeveynler veya bekar anneler için uygun hale getirerek çocuklar için harika olanaklar sunarsınız. Bekar anneler için Hawaii’ye harika yolculuklar sunmak, hizmetinizin benzersizliği olabilir. Bu senin misyonun, senin nişin, izleyicine önereceğin şey bu! Misyonunuzu, izleyicileriniz tarafından kullanılan ve anlaşılan kelimelerle yazdığınızdan emin olun.

neden uzun kuyruk anahtar kelimelere odaklanmali 3

Pazarın Rekabet Gücü

Bazı pazarlarda, rütbe almak gerçekten zor. Bazı pazarlar, rekabet sonuçlarına hakim büyük şirketler ile oldukça rekabetçidir. Bu şirketler genel olarak pazarlama ve özellikle de SEO için harcanacak çok büyük bir bütçeye sahiptir. Bu pazarlarda sıralama zor. Vacation Hawaii olarak arama terimlerini kullanarak seyahat endüstrisi gibi bir pazarda küçük bir bütçeyle rekabet edemezsiniz.

Bununla birlikte, eğer misyonunuzu netleştiriyorsanız, ürününüzü veya web sitenizi bu pazardan öne çıkaran şeyin ne olduğunu tanımlayabilmelisiniz. Nişini bulabilmelisin. Sıralamaya başlamak için KENDİ misyonunu kullanmalısın! Bekar anneler için yolculuklarıma dair örneğimi Hawaii’ye götürmek, daha az rekabetçi bir terime odaklanmanız gerektiği anlamına gelir [bekar anne, Hawaii’ye yolculuk eder]. Yine, hedef kitlenizin kullandığı kelimeleri kullanın (ve zor terimlerden kaçının).

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Tanımlamak İçin Hedeflerinizi Kullanın

Ürününüzün, sitenizin veya blogunuzun ne kadar berbat olduğunu açıkça belirlediğiniz misyonunuzun tanımı, sıralamak istediğiniz uzun kuyruk anahtar kelimeleri seçmede merkezi olmalıdır. Web sitenizi belirli bir terim için sıralamaya çalışmak, bu belirli terim satmakta olduğunuz ürüne yakından benzemesi koşuluyla oldukça karlı olabilir.

Misyonunuzu tanımlamak için kullandığınız terimler, SEO stratejinize odaklanmak için kullanılabilir. Bu kelimeler, web sitenizin sıralamasını amaçlayan uzun kuyruk anahtar kelimelerin merkezinde olmalıdır. Misyonunuzun şartlarını kullanan ve web sitenizi bulmakta olanlar hacim olarak göreceli olarak küçük olacaktır, ancak bu insanlar ürününüzü satın almak veya düzenli ziyaretçi olmak için en yüksek şansa sahiptir.

Bir Sonraki Adım : SEO Uyumlu İçerik

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan ve hangi anahtar kelimeler için sıralamak istediğinizi bildikten sonra, içerik oluşturmaya başlamanız gerekir. İçerik oluşturmak oldukça zor olabilir. SEO copywriting ile kaliteli içerik oluşturma hakkında her şeyi okuyun: SEO Rehberi

Author

adburbs