SEO Nedir?

SEO Nedir?

SEO konusuna, SEO nedir sorusunun cevabını vererek başlayacak olursak, kısaca SEO, arama motoru optimizasyonu demektir. SEO hizmetleri ise bu kapsamda verilen çeşitli hizmetleri ve profesyonel desteği ifade etmektedir. Bu tür hizmet ve uygulamalar, web sitenizin performansını ciddi anlamda etkileyecek, arama motorlarındaki görünürlüğünü belirgin şekilde artıracaktır.

Web sitesi SEO çalışması olarak ifade edilebilecek çeşitli uygulamalar ise bu görünürlüğe doğrudan etkide bulunmaktadır. Google SEO nasıl yapılır ve SEO hizmetleri nelerdir biraz daha yakından bakarak, detaylara hâkim olabilir ve tüm bunların arasından seçim yapabiliriz.

Google Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Google arama motoru optimizasyonu oldukça merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor ve çeşitli püf noktaları ile ele alınması gerekiyor. Öncelikle optimizasyon için belli anahtar kelimeleri hedefleyerek bir strateji oluşturmanız ve SEO stratejiniz doğrultusunda analitik bir yaklaşım benimsemeniz gerekiyor.

Yani hangi anahtar kelimeler için web sitenizi optimize edeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Temelde Google arama motoru optimizasyonu bu şekilde tanımlanabilir ve bu temeller ile uygulanabilir. Ardından ise merak edilen bir diğer soruya geçmek gerek; arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır?

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonunda temel, hedeflenen anahtar kelimeler ve bu anahtar kelimelere dair 3 önemli kavram olan sıklık, rekabet ve alakadır. Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır denildiğinde, söz konusu anahtar kelimelerin arama motorlarındaki aranma sıklığı ve piyasanın ne kadar rekabetçi olduğu önem taşır.

Diğer taraftan söz konusu iş ya da hizmet ile seçilen anahtar kelimelerin alaka seviyesi önemli kabul edilir. SEO hizmeti de bu bilgiler ışığında şekillendirilerek, arama motoru optimizasyonu gerçekleştirilmiş olacaktır. SEO hizmetleri nelerdir sorunuzu duyar gibiyiz; SEO hizmetlerine dair merak edilen çokça detay olduğunu biliyoruz.

SEO Hizmetleri Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonu yani SEO sürecinde alabileceğiniz profesyonel desteği, SEO hizmetleri kapsamında değerlendirebiliriz. Bu hizmetler ise başta anahtar kelimelere dayalı bir uygulamadır. Beraberinde iç SEO uygulamaları ve dış SEO uygulaması, SEO hizmetleri kapsamına girer.

Tüm bu analiz ve uygulamaların nihayetinde ise web sitesi SEO çalışması tamamlanır ve etkileri değerlendirme aşamasına geçilir. Google her zaman aramalara en doğru cevabı vermeye çalışır ve eğer SEO uygulamaları ile içeriğinizin hangi sorunun doğru cevabı olduğunu en iyi şekilde ifade ederseniz, ilk sıralarda olmayı hak ettiniz demektir.

SEO Nedir?

SEO Neden Gereklidir?

SEO hedefli çalışmaların temelde tek bir amacı vardır; Google aramalarında ilk sıralarda çıkmak. Bunun arkasında yatan gereklilikler ise iş sahibinin işini daha fazla insana ulaştırma isteği ve ürün ya da hizmetini daha fazla tanıtma isteğidir. Yani potansiyel müşterilerimize ulaşmak istiyoruz ve bunun için 7 – 24 internet üzerinden insanlara ulaşıyoruz.

Başka hiçbir reklam ya da tanıtım seçeneği bize bunu sağlayamaz. Bu yüzden de SEO, işine değer katmak, işini daha fazla insana ulaştırmak ve basamakları hızlı bir şekilde tırmanmak isteyen her iş sahibi için bir gerekliliktir.

Google SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO hedefi ile ilgili pek çok uygulamadan söz edilebilir. Her ne kadar temelde sadece anahtar kelime analizi ve bu kelimelerin içeriklerde yer edinmesi olarak tanımlansa da pek çok püf noktası olan bir konudan söz ediyoruz. Her şeyden önce Google arama motorlarında kullandığı algoritmalarını sürekli güncellediği için bu tür standart bir uygulama yetersiz olacaktır.

SEO uygulaması, hem bu tür güncellemeleri takip etmektir, hem arama sıklığı, rekabeti ve benzeri parametrelere dikkat ederek anahtar kelime analizi yapmaktır. Analizin ardından uygun nitelikte içeriklerin hazırlanıp yayınlanması sayesinde, arama motorunu kullanan hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz.

SEO Performansı Nasıl Ölçülür?

SEO performansının ölçülmesinde dikkate alınan belli değerler vardır. Kanal gruplaması değeri önemli kriterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor örneğin. Bunun dışında ortalama konum, tıklama oranı, dönüşümler ve davranış dikkate alınmalıdır. Google Analytics üzerinden yapılacak bu tür değer kontrollerinde, organik trafiği dikkate alacak ve değişimleri gözlemleyeceğiz. Böylece uygulamalarımızın doğruluğunu da net bir şekilde görebilir, SEO performansını da ölçebiliriz.

SEO yani Google Arama Motoru Optimizasyonu, internet dünyasında var olmak isteyenler için bir tür olmazsa olmazdır ve doğru bir şekilde yapılmadığı takdirde hüsrana ve boşa harcanan emek ve zamana sebep olabilir.

SEO konusunda detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Author

adburbs